Redakcja

Redakcja

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zbliża się czas żniw, po których rozpoczną się przygotowania pod zasiewy ozimin. Wybierając odpowiednią odmianę pszenicy warto rozważyć jej zakup pod kątem tolerancji na duże stężenie jonów glinu, szczególnie jeśli wybrane pod jej uprawę stanowisko cechuje się niskim odczynem.

Firma Sokołów realizuje kolejne inwestycje, które wspierają ochronę środowiska. Innowacje technologiczne wprowadzane w poszczególnych zakładach Grupy Sokołów, pozwalają na skuteczne podniesienie efektywności energetycznej przy ograniczeniu zużycia wody i surowców energetycznych.

Agencja Reuters poinformowała, że władze Chin zawiesiły kolejne dwa zakłady mięsne z Brazylii z uwagi na obawy dotyczące COVID–19. Łącznie jest ich już cześć. Chiny stosują środki zapobiegawcze wobec zagranicznych dostawców mimo, że nie ma dowodów na to, że wirus jest przenoszony przez żywność.

W ofercie maszyn żniwnych JJohn Deere na rok 2021 pojawiły się dwa nowe modele kombajnów serii X, które ułatwią dużym gospodarstwom zbieranie większej ilości ziarna na godzinę oraz gwarantują zwiększenie dziennej powierzchni skoszonego pola. W Polsce dostępne będą w przyszłym roku.

Pierwsze szkolenie online organizowane przez ARiMR na temat nawadniania gospodarstw, odbędzie się we wtorek 7 lipca. Cykl skierowany jest do rolników z całego kraju. 

Rolnicy będą mieli okazję zobaczyć kolejną transmisję z pokazów poletek doświadczalnych INNVIGO, która odbędzie się na żywo 9 lipca o godz. 16. Zaprezentowane zostaną efekty doświadczeń polowych, preparaty składające się na kompleksową technologię ochrony rzepaku ozimego, a także zaprawy i atrakcyjne pakiety herbicydów zbożowych. Widzowie poznają też specjalne jesienne promocje.

Ceny tuczników na krajowym rynku spadły o 25 groszy za kilogram wagi żywej w stosunku do zeszłego tygodnia. Ze względu na koronwairusa Chiny wstrzymały import wieprzowiny z Holandii. Nadwyżka żywca na rynku może powodować presję na ceny.

Zgodnie z Raportem AGRO ING na polskim rynku w drugiej połowie maja doszło do znacznych wzrostów cen żywca wołowego. Powodem była zmniejszona podaż bydła w skupach. Jednak wraz z podwyżkami liczba sztuk poddawana ubojom zaczęła się zwiększać. W najbliższym czasie może ponownie dojść do korekt w cennikach, zwłaszcza, że eksport poza granice kraju w dalszym stopniu jest utrudniony. Wahania cen są także widoczne w innych krajach UE.

Strona 1 z 385

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…