Targi Rolnicze w Kościelcu

29 czerwiec 2022
(0 Głosów)
Autor 
Targi Rolnicze w Kościelcu fot. WODR

Nowoczesny sprzęt rolniczy, możliwość poznania innowacyjnych rozwiązań stosowanych w rolnictwie, darmowe porady, które można było uzyskać od różnorodnych instytucji rolniczych oraz występy zespołów ludowych i szansa na poznanie regionalnego rękodzieła i tradycji - to wszystko czekało na osoby, które w niedzielę, 26 czerwca, pojawiły się na Targach Rolniczych Kościelec 2022 organizowanych przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Targi Rolnicze Kościelec 2022 to największe wydarzenie branżowe organizowane w Wielkopolsce wschodniej. W tym roku targi powróciły do kalendarza imprez WODR po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią. Ostatnia edycja targów odbyła się w 2019 roku.

– Tegoroczne targi w Kościelcu to 42. edycja tego wydarzenia, co pokazuje, jak długa i bogata jest jego tradycja oraz historia. Uczestnicy targów co roku mieli okazję obejrzeć nowoczesny sprzęt rolniczy, poznać nowe środki do produkcji rolnej, dowiedzieć się o innowacjach w rolnictwie, ale również bezpośrednio porozmawiać z przedstawicielami firm oraz instytucji rolniczych i naukowych – mówił Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

I dodawał: – Targi w Kościelcu to nie tylko okazja do zapoznania się z nowościami w rolnictwie, ale także szansa na odkrycie twórczości muzycznej wielu zespołów ludowych i młodzieżowych. To wydarzenie stwarza możliwości, by lepiej poznać lokalne i regionalne produkty, rękodzieło i tradycję, dlatego zachęcam do dokładnego zwiedzania wielu stoisk, które są dzisiaj dostępne.

Na targach obecny był również Ryszard Bartosik, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi. – Targi w Kościelcu mają wieloletnią tradycję i rolnicy zawsze chętnie tutaj przybywają, by poszerzać swoją wiedzę i korzystać z usług wystawców. To pokazuje, że nasze rolnictwo się rozwija i nie tylko poradziło sobie z wyzwaniami, które przyniosło wejście do Unii Europejskiej, ale stało się poważnym konkurentem na rynku rolnym – mówił wiceminister Ryszard Bartosik.

Różnorodne atrakcje na targach w Kościelcu

Podobnie, jak w poprzednich latach, tak i w tym roku targi w Kościelcu były okazją do obejrzenia nowoczesnego sprzętu rolniczego, zapoznania się ze środkami do produkcji rolnej lub skorzystania z darmowych porad rolniczych na stoiskach Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz innych instytucji.

Ponadto, podczas uroczystości otwarcia targów, odbyła się prezentacja zwycięzców konkursu AgroLiga 2021 w kategorii Rolnicy. Mistrzami krajowymi, najlepszymi rolnikami w całej Polsce, zostali Państwo Teresa i Mariusz Smolarkowie, rolnicy spod Konina, którzy prowadzą gospodarstwo z bydłem mlecznym.

Do ubiegłorocznej edycji konkursu AgroLiga ich gospodarstwo zostało zgłoszone przez pracowników Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, z którymi Państwo Smolarkowie współpracują na co dzień. Podczas targów w Kościelcu dyrektor Jacek Sommerfeld przekazał pamiątkową statuetkę oraz dyplom z gratulacjami za zwycięstwo.

Targi w Kościelcu były także okazją do wysłuchania występów wielu różnych, regionalnych zespołów ludowych. Odwiedzający mogli także zapoznać się z regionalnym rękodziełem i poznać tradycję oraz kulturę tego regionu

Kolejne targi już jesienią. Za rok Krajowe Dni Pola Sielinko 2023!

Targi w Kościelcu były ostatnim tak dużym wydarzeniem organizowanym przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego przed wakacjami. Kolejne imprezy organizowane przez WODR odbędą się już we wrześniu.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…