Rośliny

Chwościk jest nadal jedną z ważniejszych chorób grzybowych w uprawie buraka cukrowego. Na plantacjach pojawia się już od kilkudziesięciu lat, ale nadal nie wszyscy plantatorzy zdają sobie sprawę, jak dużym jest zagrożeniem. W efekcie końcowym obniża końcowy plon buraków nawet do 40% oraz przyczynia się do zmniejszenia cukru w korzeniach.
Już dziś CIECH Sarzyna startuje z cyklem Dni Pola online, podczas których zaprezentuje programy ochrony najważniejszych upraw polowych: zbóż, rzepaku i kukurydzy. Tegoroczna edycja odbędzie się w formie transmisji online, prosto z pola w Szlagnowie (woj. pomorskie). W dniach 17-20 czerwca 2020 r. (czwartek-sobota), codziennie o godz. 17:00 na kanale YouTube oraz Facebooku CIECH Sarzyna będzie udostępniana relacja z pól doświadczalnych, prezentująca najlepsze rozwiązania stosowane w uprawach zbóż, rzepaku i kukurydzy.
KOWR poinformował, że w okresie od 1 lipca 2019 r. do 31 maja 2020r. eksport zbóż z UE ukształtował się na poziomie 47,4 mln ton, o 58% wyższym niż w tym samym okresie sezonu 2018/2019.  Wynik ten utrzymuje się na wysokim poziomie pomimo znacznej konkurencji ze strony Federacji Rosyjskiej oraz Ukrainy.
Firma INNVIGO zaprasza wszystkich zainteresowanych na Wirtualne Dni Pola, które wyjątkowo w tym roku odbędą się online. Już 18 czerwca, podczas transmisji realizowanej na żywo, rolnicy będą mogli obejrzeć relacje z poletek doświadczalnych w całej Polsce i poznać efekty stosowania najnowszych technologii, rekomendowanych m.in. w uprawie pszenicy ozimej i rzepaku ozimego.
Nielegalną uprawę konopi w kompleksie leśnym wykryli ełccy kryminalni. Dwaj właściciele wybrali na swoją działalność teren kompleksu leśnego w gminie Stare Juchy. Łącznie zabezpieczono blisko 100 roślin o różnej wielkości. Hodowcy odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe.
Corteva Agriscience opublikowała swoje 10‑letnie zobowiązania na rzecz dalszego wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju w globalnym systemie żywności. Obejmują one szeroką gamę inicjatyw mających przynieść korzyści rolnikom, ziemi, społecznościom, wśród których żyją i pracują klienci i pracownicy firmy, a także przyczynić się do racjonalizacji funkcjonowania samego przedsiębiorstwa.
W tym roku Pola Klasy Syngenty obchodzą okrągłe, 15. urodziny i z tej okazji firma uruchamia specjalny serwis internetowy, dający rolnikom możliwość odwiedzenia poletek pokazowych bez opuszczania własnego gospodarstwa.
Sektor jabłek i gruszek w Unii Europejskiej jest zagrożony. Na rozwój sektora ma wpływ coraz niższa rentowność i spadek konsumpcji. Nie bez znaczenia pozostaje rosnąca konkurencja ze strony owoców jagodowych, egzotycznych i nowych gatunków. Zaobserwowano także dramatyczny wzrost kosztów pracy.
Strona 1 z 100

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…