Rośliny

- Ogólny stan upraw ozimowych jest dobry, a nawet bardzo dobry. Gołym okiem widać, że nawet najgorzej znoszące niskie temperatury odmiany pszenic czy jęczmienia ozimego nie zanotowały strat - komentuje Agrolidera Syngenta.
Zima w tym roku spłatała nam figla, całkowicie pomijając nasz kraj na swojej trasie. Oziminy w większej części Polski, poza drobnymi wyjątkami, nie weszły w stan spoczynku. Grzyby, które poraziły je już jesienią – również. Na zbożach widać już sporą presję chorób.
Wiosenna kondycja rzepaku uznawana jest za dobrą, co cieszy rolników. Dalsza staranna agrotechnika jest  niezbędne dla uzyskania jak najwyższych plonów.
Firma Bayer przygotowała sporo nowości na sezon 2020 w zakresie innowacyjnych środków ochrony roślin oraz odmian kukurydzy i warzyw. Ważne miejsce znalazła tu również rolnicza platforma cyfrowa Climate FieldView.
Inspektorzy Towarzystwa Ochrony Zwierząt-Animals w asyście Ekopatrolu Straży Miejskiej w Gdyni skontrolowali i w efekcie końcowym odebrali stado kóz przetrzymywane na zaniedbanej działce na Wiczlinie.
Coraz częściej w uprawie zbóż zmagamy się w Polsce z chwastami, które nie dość, że uciążliwe i trudne do zwalczenia, to jeszcze wykazują coraz większą odporność na stosowane substancje aktywne… Wśród tych, które szczególnie trzeba mieć na uwadze są wyczyniec polny, miotła zbożowa i stokłosa.
Wiosna to nadal pora roku kiedy dochodzi do największej ilości wykroczeń związanych z wypalaniem traw. Grzywna to najłagodniejsza kara za tego typu działania, a za wzniecenie pożaru można trafić do więzienia nawet na 8 lat. Przekonała się o tym 72-letnia mieszkanka gminy Nielisz.
Strona 1 z 93

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…