Produkty BHP – niezbędnik profesjonalisty

13 październik 2023
(0 Głosów)
Autor 
Rękawica ochronna zimowa Tigerflex Thermo Gry Good One PR
Praca każdego fachowca wiąże się z wieloma zagrożeniami dla zdrowia i życia, dlatego szczególnie istotne jest przestrzeganie zasad BHP. Równie ważna jest odpowiednia odzież i akcesoria, które zabezpieczą każdą część ciała i zapewnią komfort w czasie pracy. Co wchodzi w skład odzieży ochronnej i jak wybrać najlepsze produkty również na zbliżającą się zimę?

 

Asortyment BHP ma ogromne znaczenie w wielu branżach. Wpływa nie tylko na komfort w czasie pracy, ale przede wszystkim na zapewnienie bezpieczeństwa. Konieczność wyposażenia pracowników w odpowiedni ubiór i akcesoria reguluje kodeks pracy w rozdziale IX: “Środki ochrony indywidualnej oraz odzież i obuwie robocze”[1].

Artykuły BHP podstawą bezpieczeństwa w miejscu pracy

Produkty BHP to pełne zabezpieczenie dla każdej części ciała. W zależności od zajmowanego stanowiska oraz specyfikacji branży, pracownicy powinni być wyposażeni w:
· odzież roboczą (kombinezony, kurtki) – zalecane podczas pracy w zbyt niskich lub wysokich temperaturach, a także w celu zwiększenia widoczności czy uniknięcia kontaktu z substancjami chemicznymi, 
· zabezpieczenia głowy (kaski i hełmy) – niezbędne m.in. podczas pracy na budowie, gdy istnieje ryzyko upadku przedmiotów z wysokości,
· zabezpieczenia twarzy i oczu (okulary, gogle, przyłbice, maski) – używane w zakładach pracy, gdzie występują substancje drażniące oczy,
· zabezpieczenia słuchu (ochronniki słuchu, stopery) – potrzebne do prac, przy których zostaje przekroczony dopuszczalny poziom hałasu,
· zabezpieczenia rąk (rękawice, balsamy i preparaty ochronne do rąk) – niezbędne w miejscach, gdzie istnieje niebezpieczeństwo urazów rąk lub możliwy jest kontakt skóry z chemikaliami,
· zabezpieczenia nóg (obuwie ochronne, nakolanniki) – z wkładkami antyprzebiciowymi, odporne m.in. na oleje i węglowodory, a także iskry powstającymi podczas spawania.
 Zasady BHP w miejscu pracy służą zagwarantowaniu pracownikom bezpieczeństwa. W tym celu pracodawca ma obowiązek zapewnić wszystkim zatrudnionym środki ochrony indywidualnej i zbiorowej, odpowiednie do rodzaju wykonywanej pracy. Wśród najpopularniejszych produktów BHP znajdują się m.in. odzież, która zapewni pracownikom wygodę i swobodę ruchów w każdych warunkach czy produkty chroniące przed zranieniami, działaniem szkodliwych substancji czy pyłem – komentuje Ewa Paprocka, Product Manager Würth Polska.

Dlaczego warto inwestować w dobrej jakości ubrania robocze i akcesoria BHP?

Zapewnienie bezpieczeństwa pracowników jest najwyższym priorytetem dla każdego właściciela firmy. Inwestycja w dobrej jakości produkty BHP pozwala na długoterminowe oszczędności, ponieważ będą one w stanie wytrzymać długotrwałą eksploatację. Ponadto odpowiednio dobrane ubrania i akcesoria mogą zwiększyć też efektywność pracy. Zapewniając kadrze produkty wysokiej jakości pracodawca ma wpływ na zmniejszenie ryzyka wypadków i urazów, które mogą skutkować utratą produktywności lub przestojami. 
Produkty BHP wysokiej jakości mogą znacząco wpłynąć na bezpieczeństwo i wydajność pracowników. Obecnie rozwój technologii umożliwił produkcję odzieży ochronnej, która jest jednocześnie wygodna i praktyczna. Odpowiedzialne za to są specjalnie zaprojektowane lekkie materiały zapewniające maksymalną ochronę i umożliwiające swobodne poruszanie się. Ponadto wiele nowoczesnych ubrań ochronnych jest wyposażonych w systemy wentylacji i oddychające membrany pomagające regulować temperaturę ciała, przez co zapobiegają przegrzaniu – tłumaczy Ewa Paprocka, Product Manager Würth Polska.

Odzież BHP na zimę – na co zwrócić uwagę?

Pracownicy narażeni na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak śnieg, deszcz czy silny wiatr, powinni korzystać z odpowiedniej odzieży roboczej. Niskie temperatury panują również wewnątrz pomieszczeń m.in. otwartych warsztatów samochodowych, magazynów czy chłodni. Zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP pracodawca powinien zapewnić pracownikom również odzież roboczą, która chroni przed zimnem. 
Wśród nowości Würth Polska znajdują się zimowe produkty ochronne w tym m.in. rękawice Tigerflex ® Thermo i Tigerflex ® Thermodry, które okażą się pomocne podczas ochrony przed zimnem kontaktowym i przemakaniem. Dostępne jest również stylowe obuwie ochronne zgodne z normą ISO dedykowane do pracy w niskich temperaturach i wymagających warunkach czy kurtki odblaskowe 4 w 1. Takie okrycie wierzchnie jest odporne na deszcz, wiatr i niskie temperatury, ponadto posiada membranę oddychającą oraz ocieplenie polarowe, które zapobiegnie przeziębieniu i ograniczy nieobecności w pracy.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…