Zwierzęta

Według danych Index Box, wartość przychodów światowego rynku kaczek i gęsi w 2018 roku osiągnęła poziom 19 mld dolarów. Co podtrzymuje rosnący trend. Polska zajmuje czwarte miejsce na liście eksporterów.  
Tydzień 39 nie przyniósł zmian w cenach, które oferowały skupy z tuczniki. Wysoka cena utrzymuje się dzięki zwiększonemu eksportowi do Chin oraz mniejszej produkcji tuczników w UE w stosunku do ubiegłego roku.
Dobrą wiadomością dla polskich producentów drobiu jest informacja na temat postępach w rozmowach między drobiarzami z RPA i rządem. Spodziewanych podwyżek ceł importowych prawdopodobnie nie będzie.
Niegdyś polecany przez zielarzy przy chorobach wątroby czy nadciśnieniu, dziś jest traktowany, jako roślina bardzo szkodliwa. Starzec jakubek to pospolita roślina, która może zagrażać życiu koni i zwierząt domowych.
Liczne pogłoski związane z zamiarem prowadzenia uboju trzody chlewnej z tzw. „czerwonej strefy” w jednym z największych zakładów mięsnych na terenie byłego województwa leszczyńskiego wywołały natychmiastową reakcję Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Rawiczu. Został złożony wniosek do Zarządu WIR z prośbą o podjęcie działań wyjaśniających całą sytuację. 
Z uśmiechem na twarzy powracamy do historii niezwykłego pszczelarza, któremu nieznani sprawcy wytruli 2,5 miliona pszczół.  Pszczelarz z zamiłowania nie poddał się i stworzył pierwszy w Polsce Bank Pszczeli, który rośnie w siłę i już na starcie okazuje się być wielkim sukcesem. Ta jedyna w swoim rodzaju historia napędzana dobrem, miłością do pszczół i ogromną wiarą w moc ludzkiego działania dała początek wyjątkowej na skalę ogólnopolską akcji #TAKdlaPszczół i pozwala dobru zwyciężyć. Sprawdzamy jak dziś realizowane są zapowiadane przez Rafała Szelę działania i jak widzą je pszczelarze.
Koza w różowych skarpetach miała być prezentem dla koleżanki, która obchodziła swoje 18 urodziny. Ten oryginalny prezent został znaleziony w zatrzymanym przez policjantów samochodzie, w którym oprócz zwierzęcia podróżowało łącznie siedem osób. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.
Na najważniejszych dla światowego drobiarstwa rynkach występuje obecnie przewaga podaży nad popytem – informują specjaliści rynkowi Rabobanku, będącego najbardziej cenioną przez branżę instytucją analityczną.
Strona 1 z 103

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…