Zwierzęta

Na spotkaniu z Wojewódzkimi Lekarzami Weterynarii Jan Krzysztof Ardanowski poinformował o podniesieniu od 1 sierpnia wynagrodzenia pracowników Inspekcji Weterynaryjnej średnio o 630 zł miesięcznie na jednego statystycznego pracownika. Te pieniądze pochodzą z budżetu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi i to nie jest jeszcze ostatnie słowo ministra co do ich wielkości.
Podaż tuczników na rynku unijnym jest niska w wyniku panujących upałów w większości krajów. Trwające żniwa stały się dla rolników priorytetem. Sprzedaż świń zeszła na drugi plan. Eksporterzy unijni liczą na kolejną falę zakupów wieprzowiny przez Chiny.
W zeszłym tygodniu w ręce policjantów KPP w Sejnach trafiło nagranie pokazujące jak dwaj mieszkańcy miejscowości Giby znęcają się nad ciągniętym za samochodem koniem. W związku z powyższym podjęto dynamiczne działania mające na celu wyjaśnienie zaistniałej sytuacji.
Kilkanaście tysięcy zepsutych kurzy jaj zamiast do utylizacji trafiło do lasu Nadleśnictwa Kudypy. Straż Leśna intensywnie pracuje, aby sprawca nie pozostał bezkarny.
Rozprzestrzeniający się wirus ASF zagraża całej branży wieprzowiny w Polsce. Choroba wykrywana jest nie tylko w małych gospodarstwach. Obecna sytuacja stanowi realne zagrożenie dla skoncentrowanej produkcji trzody chlewnej z powiatu żuromińskiego oraz woj. łódzkiego.
W ostatnim czasie obserwuje się wysyp potwierdzonych ognisk ASF w polskich chlewniach. Tylko w  tym tygodniu Główny Lekarz Weterynarii poinformował o kilku nowych ogniskach.
Rynek chiński charakteryzuje się bardzo dużym zapotrzebowaniem na mięso kacze. Według Reutersa, wyższe ceny wieprzowiny o  35 proc. spowodowały gwałtowny wzrost popytu na drób.
Wiele krajów boryka się z problemem wymierania pszczół, które najprawdopodobniej spowodowane jest nadmiernym stosowaniem pestycydów. W Rosji, hodowcy pszczół stracili w ciągu ostatnich kilku miesięcy około 80 tysięcy tych niezwykle pożytecznych owadów.
Strona 1 z 97

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…