Zwierzęta

W cieniu pandemii koronawirusa trwa prawdziwa walka z epidemią ASF.  Branżowe Porozumienie ds. Walki z ASF  opracowało we współpracy z Głównym Inspektorem Weterynarii zestaw nowych zasad dotyczących bioasekuracji, które mogą pomóc polskim rolnikom.
Pandemia koronawirusa oraz związany z nią szereg komplikacji przyczynia się to tego, że jedna ze ślaskich spółdzielni odmówiła dostawcom skupu mleka. Jest nią Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bieruniu, która zdecydowała o zaprzestaniu skupu mleka m.in. od Przedsiębiorstwa Nasiennego „Księży Las”.
Leśnicy olsztyńskiego Nadleśnictwa Wipsowo stanęli przed wyzwaniem uratowania populacji miejscowego bobra oraz bardzo rzadkiego rodzaju paproci, której groziło zalanie wodą z lokalnych żerowisk.
Epidemia koronawirusa w Europie powoduje coraz większe utrudnienia logistyczne, które mogą z czasem doprowadzić do opóźnień w dostawie żywca i wieprzowiny w niektórych regionach. Unijni konsumenci robią zapasy produktów mięsnych.
Grupa, która wybrała się z firmą InConventus Group na wyjazd studyjny do Gruzji, miała szansę zwiedzić gospodarstwo biologiczne położone w miejscowości Sighnaghi, w którym hodowane jest bydło mleczne rasy holsztyno-fryzyjskiej.
Pierwsze w tym roku ognisko wirusa ASF u świń zostało wyznaczone w gospodarstwie znajdującym się w miejscowości Niedoradz, w gminie Otyń, w powiecie nowosolskim  (woj. lubuskie). W gospodarstwie była prowadzona produkcja prosiąt i warchlaków, nie utrzymywano tuczników.
Krajowy Związek Pracodawców - Producentów Trzody Chlewnej przedstawia argumenty przemawiające za zmianą restrykcji w strefie niebieskiej, które nic nie wnoszą do poprawy krajowej sytuacji epizootycznej związanej z ASF.
Z południowej Europy i z północnej Afryki wróciła już większość żurawi. Do swoich gniazd, m.in. w Beskidzie Niskim, dotarły też pierwsze wracające z Afryki bociany.
Strona 1 z 128

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…