Zwierzęta

W miniony piątek (5 czerwca) do Singapuru dotarł pierwszy transport jaj konsumpcyjnych z Polski. Polska dołączyła do grona państw, z których Singapur jest  zainteresowany przywozem jaj  spożywczych. Na tamtejszy rynek mają też trafić mrożone kurczaki z Polski.
W miejscowości Leszczanka spłonął kurnik i około 23 tysiące kurczaków. Właściciele fermy swoje straty określili na kwotę przekraczającą 2 mln złotych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do pożaru doszło najprawdopodobniej w wyniku uderzenia pioruna.
Szesnastu polskich posłów do Parlamentu Europejskiego zwróciło się do komisarza ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego, prosząc o uruchomienie dopłat do prywatnego przechowywania mięsa drobiowego W okresie kryzysu związanego z COVID-19 cena tuszki drobiu spadła w UE o ok. 7% w porównaniu do 2019 r., a w Polsce było to aż 40%.
Problem z dzikami przebywającymi na terenach miejskich jest nadal nierozwiązany. Ich obecności często doprowadza do mało bezpiecznych sytuacji. Tak było też w Legnicy, gdzie dzik na jednym z podwórek ukradł i zjadł dzieciom pierogi!
Carrefour Polska realizując przyjętą strategię transformacji żywieniowej rozwija własne marki i wprowadza do swoich sklepów wieprzowinę Jakość z Natury od lokalnych producentów.
Hongkong i Singapur zniosły w tym tygodniu restrykcje eksportowe na mięso drobiowe z niektórych polskich powiatów i województw, które zostały wprowadzone ze względu na wystąpienie w naszym kraju grypy ptaków.
Orły bieliki gniazdujące w podwarszawskim Nadleśnictwie Chojnów doczekały się piskląt. W okazałym gnieździe zauważono dwa młode ptaki. Młodymi opiekują się obydwoje rodzice. Liczebność dorosłych osobników w Polsce szacowana jest 1000-1400 par.
Dziki przebywające na terenie miast to wciąż nierozwiązany problem ściśle powiązany z zagrożeniem rozprzestrzeniania się wirusa ASF.  W Urzędzie Miasta Leszna odbyło się 1 czerwca br. spotkanie zwołane przez Prezydenta Miasta dotyczące tego problemu.
Strona 1 z 137

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…