Aktualności

W pięciu czampionatach spośród siedmiu rozegranych podczas tegorocznego Europejskiego Championatu Koni Arabskich w Pradze, polskie konie zdobyły 4 medale złote, 5 srebrnych i 3 brązowe.
Projekt przyszłorocznego budżetu państwa wpłynął już do Sejmu. Samorząd rolniczy informuje, że bardzo niepokojące dla rolnictwa jest to, że plan budżetu jest nawet niższy od tego, który był zrealizowany w roku 2019. Planowany spadek wydatków na rolnictwo w roku 2021 jest prawie 20% niższy.
W nocy, w piątek 18 września, Sejm uchwalił ustawę dotyczącą ochrony zwierząt.
Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa podało ceny zakupu podstawowych zbóż na przełomie sierpnia i września br. Za pszenicę w kraju płacono az o 11% mniej niż w Niemczech.
Zgodnie z danymi opublikowanymi przez GUS polska produkcja żywca rzeźnego w 2019 r. ogółem wyniosła ponad 7,1 mln ton (około 5,5 mln ton w przeliczeniu na wagę bitą ciepłą) i była zbliżona do notowanej w 2018 r. 
Pierwszy tydzień września 2020 przyniósł dalsze wzrosty cen masła konfekcjonowanego, przy jednoczesnym spadku cen masła w blokach.
Władze Chin ustanowiły nowe procedury w odniesieniu do importu mrożonej żywności. Po wykryciu w transporcie koronawirusa zostanie wprowadzona tymczasowa blokada importu z danego przedsiębiorstwa.
W pierwszych dniach września laureaci ubiegłorocznego konkursu Młody Mechanik na Medal zmagali się z dwoma pierwszymi zadaniami eliminacji, które mają wyłonić reprezentanta naszego kraju startującego w zawodach EuroSkills 2020 w dyscyplinie obsługa i naprawa maszyn ciężkich.
Strona 1 z 96

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…