Aktualności

Przy torze wyścigów konnych na Służewcu odbyła się pierwsza edycja Winter Star Horse Auction, zakończona dużym sukcesem. Na aukcji pojawiło się kilkuset hodowców i miłośników koni z całego świata. Spośród oferowanych 52 koni, nowych właścicieli i dzierżawców znalazło 13 z nich.
Komisja Europejska przedstawiła w tym miesiącu „Europejski Zielony Ład”, czyli plan działań umożliwiających bardziej efektywne wykorzystanie zasobów dzięki przejściu na czystą gospodarkę o obiegu zamkniętym. Jednym z kluczowych elementów wdrażania planu są zmiany, które muszą zajść w rolnictwie. Założenia planu budzą wiele pytań m.in. co proponuje KE jako alternatywę dla stosowania pestycydów, które mają zostać zredukowane.
Rada Ubezpieczenia Społecznego Rolników ogłosiła wysokość miesięcznej składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie w I kwartale 2020 r., która wynosi 42,00 zł. Rolnicy mają czas na zapłatę do 31 stycznia 2020 r.
Sadownicy powinni pamiętać, że w dniu 10 stycznia 2020 r. upływa termin rejestracji podmiotów zainteresowanych eksportem jabłek do Kolumbii.
Rolnicy często chcieliby znać poziom stresu odczuwanego przez ich bydło. Do tej pory nie było metody pozwalającej na monitorowanie rytmu serca krowy bez konieczności wygolenia fragmentu sierści lub stosowania żeli. Na rynku pojawił się jednak urządzenie o nazwie  Inupathy, które umożliwi poznanie stanu emocjonalnego zwierzęcia po nałożeniu specjalnej obroży.
Karp jest jedną z najbardziej znanych i najdłużej hodowanych ryb w Polsce. Jego legendę przyćmiewa jednak spadające zainteresowanie konsumentów. W zeszłym roku hodowcom nie udało się sprzedać ok. 20% wyhodowanych ryb. Sami producenci muszą liczyć się z licznymi kontrolami Inspekcji Weterynaryjnej.
Na rynku żywca wieprzowego dawno nie było tak optymistycznie. Prawie we wszystkich krajach ceny żywca wzrosły z w stosunku do tygodnia poprzedniego. Co roku wiadomo, że w końcówce roku liczba dni ubojowych jest ograniczona.
Parlament Europejski chce dalszego ograniczania ilości stosowanych pestycydów i zwiększenia funduszy na badania związane z owadami zapylającymi i ich liczebnoścą.
Strona 1 z 80

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…