Aktualności

– Dziś opinię publiczną kształtują media społecznościowe, a gdzie jest wasz odpór na wylewający się Facebooku, Twitterze czy Instagramie hejt na działalność rolniczą, na was samych? – pytał minister na spotkaniu zorganizowanym w Zachodniopomorskiej Izbie Rolniczej.
W miesiącach styczeń – kwiecień 2020 roku odnotowano niższe przychody z eksportu produktów mleczarskich w porównaniu z analogicznym okresem 2019 roku. W badanym przedziale czasowym spadła również wartość importu. Największa ilość polskich produktów trafiła na rynek wewnątrzwspólnotowy.
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że 10 lipca dobiega końca tegoroczna kampania składania wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe z PROW. Tego dnia biura powiatowe ARiMR będą czynne do godz. 19:00.
Minister rolnictwa J. K. Ardanowski przedtsawił szczegóły nadzwyczajnego, jednorazowego działania w ramach PROW 2014-2020 wspierającego gospodarstwa rolne dotknięte skutkami COVID-19. Rolnik może z tego powodu otrzymać nawet 7000 EUR.
Firma Sokołów realizuje kolejne inwestycje, które wspierają ochronę środowiska. Innowacje technologiczne wprowadzane w poszczególnych zakładach Grupy Sokołów, pozwalają na skuteczne podniesienie efektywności energetycznej przy ograniczeniu zużycia wody i surowców energetycznych.
Rolnicy będą mieli okazję zobaczyć kolejną transmisję z pokazów poletek doświadczalnych INNVIGO, która odbędzie się na żywo 9 lipca o godz. 16. Zaprezentowane zostaną efekty doświadczeń polowych, preparaty składające się na kompleksową technologię ochrony rzepaku ozimego, a także zaprawy i atrakcyjne pakiety herbicydów zbożowych. Widzowie poznają też specjalne jesienne promocje.
Biuro Analiz i Strategii KOWR podało krajowe ceny zakupu zbóż w czwartym tygodniu czerwca 2020 r.
Uproszczenia oraz przyspieszone procedury związane z wykorzystaniem środków przez rolników były wiodącym tematem spotkania podsekretarza stanu Ryszarda Kamińskiego z Prezydium Porozumienia Rolniczego oraz przedstawicielami organizacji  COPA-COGECA.
Strona 1 z 91

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…