Aktualności

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła, 16 października  wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich oraz zaliczek na poczet płatności obszarowych PROW. Na konta rolników w ciągu trzech tylko dni wpłynęło łącznie 1,285 mld zł.
W dniu 31 października 2019 r. mija termin uregulowania należnych składek na ubezpieczenie społeczne rolników za rolników, małżonków i domowników za IV kwartał 2019 r. Termin opłacenia składek za pomocników rolnika za dany miesiąc upływa z 15 dniem następnego miesiąca, czyli za październik br. składki te należy opłacić do 15 listopada br.
Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do ministra rolnictwa o zastosowanie odstępstwa i umożliwienie stosowania nawozów naturalnych płynnych i stałych do końca listopada na niezamarzniętą glebę.
W trakcie dyskusji podczas posiedzenie Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniu 15.10 br. rolnicy zwrócili uwagę na problemy podczas szacowania strat wywołanych suszą. Protokoły są zbyt skomplikowane, a ich weryfikacja trwa zbyt długo. Sam termin ich składania zostanie prawdopodobnie przedłużony.
Corteva Agriscience ogłosiła wprowadzenie na polski rynek nowej globalnej marki nasion – Brevant™. W Polsce nasiona tej marki będą dostępne dla upraw kukurydzy.
Komisja Europejska opublikowała rozporządzenie w sprawie ostatecznych środków antydumpingowych na import nawozów azotowych, które spowoduje zwiększenie kosztów produkcji dla rolników stosujących roztwór mocznika i azotanu amonu, zwłaszcza w sektorze zbóż.
Grupa Enea chce budować wielkoobszarowe farmy fotowoltaiczne na nieruchomościach rolnych, należących do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. KOWR dysponuje ponad 1,5 mln ha gruntów, spośród których zostaną wybrane te o niskiej przydatności rolniczej. Oba podmioty podpisały umowę o współpracy i zawiążą spółkę celową.
W niedzielę 13.10 br. bardzo wczesnym rankiem doszło do pożaru sortowni w miejscowości Koziel pod Grójcem. Ogromny pożar gasiło aż trzydzieści jednostek straży pożarnej.
Strona 1 z 78

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…