Aktualności

– To co się dziś wydarzyło jest ewidentnym sukcesem polskiej hodowli koni arabskich – podsumował minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. – Dzięki Polsce przetrwała hodowla tych koni. Naszymi wynikami hodowli, tym najwyższym potencjałem genetycznym, jakim polskie konie arabskie sobą reprezentują, chcemy dzielić się ze światem – dodał minister. Podczas aukcji sprzedanych zostało 14 koni za łączną kwotę 1,396 mln euro, a najwyższą cenę, 400 tys. euro, osiągnęła klacz Galerida wyhodowana w stadninie w Michałowie.   Minister poinformował również, że nie wszystkie wystawione konie zostały sprzedane. – Kilka koni nie zostało sprzedanych, ponieważ oferowane za nie ceny nie…
Sytuacja w produkcji zwierzęcej (przy wzroście cen zbóż i pasz występującym przede wszystkim w II połowie2018 r.) kształtowała się głównie pod wpływem możliwości eksportowych i zmian cen przede wszystkim na europejskich rynkach rolnych - podał GUS w Analizie statystycznej dla rolnictwa w 2018 roku.
W dniu 6 sierpnia 2019 r. ponownie odnotowano spadki cen produktów mleczarskich na nowozelandzkiej giełdzie Global Dairy Trade.
Przejęcie hiszpańskiego dostawcy środków ochrony roślin, umożliwiło firmie CIECH Sarzyna wejście ze swoją ofertą produktów AGRO na rynki ponad 50 krajach całego świata. W ciągu roku po przejęciu zintegrowano działy rejestracji produktów Proplan i CIECH Sarzyna oraz przebudowano strukturę hiszpańskiej spółki. Wyznaczone zostały także nowe cele biznesowe, zgodne z przyjętą strategią Grupy na lata 2019–2021, zakładające poszerzanie portfolio produktowego oraz wzrost udziału sprzedaży środków ochrony roślin poza Polskę do ponad 40 proc.
IUNG-PIB opublikował ósmy raport odnośnie wystąpienia suszy w okresie od 1 czerwca do 31 lipca 2019 roku, w którym stwierdził wystąpienie suszy rolniczej na terenie wszystkich województw.
Rozpoczęło się przyjmowanie wniosków o zwrot podatku akcyzowego. Rolnicy mają czas do 2 września br.
Media internetowe obiegła informacja na temat konieczności złożenia przez sadowników specjalnego oświadczenia dotyczącego posiadania w swoich gospodarstwach taryfęy C na odbiór energii elektrycznej. Miało ono trafić do operatorów, którzy jednak nie potrafili wyjaśnić na infoliniach czy jest to konieczne. Brak złożonego oświadczenia grozi nawet o 70% większą zapłatą za prąd.
Resort rolnictwa uaktualnił harmonogram tegorocznych naborów wniosków w ramach PROW na lata 2014-2020. Znalazły się w nim dwie nowości.
Strona 1 z 74

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…