Aktualności

Rolnicy mogą się ubiegać o kredyty preferencyjne z dofinansowaniem ARiMR. W tym celu mogą już składać wnioski, ale tylko w bankach współpracujących z Agencją.. Pomoc ARiMR polega na płaceniu za kredytobiorcę części oprocentowania kredytu udzielanego przez bank. W efekcie rolnik ma tańszy kredyt niż w przypadku, gdyby korzystał z kredytu komercyjnego.
Wielu konsumentów zastanawia się w jaki sposób są uprawiane pierwsze nowalijki i czy warto po nie sięgać? Okazuje się, że wiele obaw jest zupełnie nieuzasadniona.
Wprowadzono ułatwienia w przekraczaniu granicy przez rolników, którzy prowadzą działalność rolniczą na polach położonych po dwóch stronach granicy w południowej i wschodniej części Polski.
Minister rolnictwa wyjaśnił jaka pomoc dla rolników została przewidziana w tzw. tarczy antykryzysowej. Mogą oni liczyć m.in. na zasiłek opiekuńczy na dzieci oraz zwolnienie z płacenia składek KRUS.
Aronia to superowoc, którego popularność rośnie. W sezonie 2019 piło soki aroniowe lub jadło jej przetwory, przynajmniej raz w tygodniu, 12% Polaków, w samym tylko marcu bieżącego roku aż 11%. Pandemia ustawiła kolejkę po aronię. Koncentrat sprzedajemy na świadome jej walorów rynki Azji - do Korei, Japonii i Chin. U progu wiosny przypominamy walory owoców jagodowych. Zanim w sklepach pojawią się pierwsze świeże polskie superowoce polecamy soki, przetwory i mrożonki.
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW 2014-2020. Rolnicy składają je obowiązkowo przez internet. Mają także możliwość  złożenia papierowego oświadczenia potwierdzającego brak zmian w stosunku do wniosku z roku poprzedniego.
W obecnej sytuacji zachowanie produkcji żywności jest niezwykle ważne. Z obawy przed zamknięciem działalności, niejednokrotnie zdarzają się przypadki niewpuszczania inspektorów na teren zakładów.
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który jechał ciągnikiem rolniczym Zetor z przyczepą po torach kolejowych w kierunku Wrześni. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 
Strona 1 z 85

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…