Agrotech 2024 w Targach Kielce. Dodatkowe hale w budowie

19 luty 2024
(0 Głosów)
Autor 
fot. Targi Kielce

Na trzy tygodnie przed targami rolniczymi Agrotech w kieleckim ośrodku wystawienniczym trwa budowa hal dodatkowych. Powstaną trzy pawilony o łącznej powierzchni 14,5 tysiąca metrów kwadratowych. Cała powierzchnia pod dachem, wliczając hale stałe, przekroczy więc 50 tys. m2. Wydarzenie, które potrwa od 8 do 10 marca, ponownie stanie się największą imprezą targową w halach w kraju.

– Agrotech jest też jedną z najliczniej odwiedzanych wystaw rolniczych. Podczas edycji w ubiegłym roku gościliśmy około 70 tysięcy osób. Rolników z całego kraju przyciąga różnorodna i kompleksowa oferta wystawców, a w szczególności najnowocześniejsze technologie, które usprawniają prace w gospodarstwach – mówi Kamil Perz, dyrektor projektu Agrotech w Targach Kielce.    

W tym roku liczba wystawców przekroczy znacznie 400. Ciągniki, kombajny, maszyny uprawowe i do obsługi gospodarstw, technologie rolnictwa 4.0, a także nawozy, środki ochrony, materiał siewny i pasze od 8 do 10 marca będą prezentowane w 10 halach, a także na terenie zewnętrznym. Tu miejsca zajmą także maszyny i pojazdy prezentowane w ramach trwającej jednocześnie wystawy gospodarki drzewnej Las-Expo.   

W dobudowanej hali H stoiska przygotują nie tylko firmy, ale i instytucje rolnicze – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa i Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Centrum Doradztwa Rolniczego ze Świętokrzyskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach.

Kiedy nowa stała hala w Targach Kielce?   

Dodatkowe hale to sprawdzony sposób na zapewnienie komfortowych warunków dla rozmów, ale nie spełniają one wszystkich oczekiwań wystawców, gdyż ze względu na gabaryty nie każdą maszynę można tu ustawić. Na Agrotech dodatkowe pawilony są budowane od 2005 roku.

- Wystawcy targów rolniczych od lat dopytują, kiedy będą mogli korzystać z nowej hali, by móc prezentować swoją ofertę według potrzeb – zaznacza dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. – Co więcej, dobudowywanie hal tymczasowych od 19 lat to dla nas ogromne obciążenie finansowe i techniczne. Budowa nowej stałej hali wystawienniczej jest konieczna. Pierwszy projekt łącznie z pozwoleniem na budowę mieliśmy gotowy przed pandemią, w 2019 roku, i gdyby nie covid-19 ta ósma hala by już służyła. Po pandemii musieliśmy odzyskać stabilność i zrewidować plany. Przygotowaliśmy więc nowy projekt, który zakłada budowę stałej hali o powierzchni 12 tysięcy metrów kwadratowych. Spełni ona oczekiwania wystawców nie tylko targów Agrotech. Czekają na nią także firmy chcące prezentować ofertę na targach przemysłu obronnego MSPO, czy targów obróbki metali STOM – zaznacza dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. – Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, nowa hala powinna powstać za dwa lata.

halebudowa agrotech

 

Na terenie Targów Kielce trwa budowa pierwszej z trzech dodatkowych hal tymczasowych, w których stoiska przygotują wystawcy targów Agrotech.

Ważne informacje dla zwiedzających targi Agrotech i Las - Expo

Bilety
• 15 zł - normalny, 10 zł – ulgowy
• bilety online dostępne do 7 marca na agrotech.pl
• bilety tradycyjne w kasach w czasie targów 8-10 marca

Godziny otwarcia
• Piątek, 8 marca 2024 – godz. 10.00 – 17.00 (sprzedaż biletów do 16.30)
• Sobota, 9 marca 2024 – godz. 9.00 – 17.00 (sprzedaż biletów do 16.30)
• Niedziela, 10 marca 2024 – godz. 9.00 – 17.00 (sprzedaż biletów do 16.30)

Wejścia:
Kasy:

• Terminal Wschodni – ul. Zakładowa
• Terminal Zachodni – ul. Wystawowa
• Brama nr 4 – ul. Batalionów Chłopskich
• Brama nr 6 – ul. Kongresowa

Z zaproszeniami i biletami online:
• Brama nr 3 – od ul. Zakładowej
• Wejście nr 1 - od ul. Zakładowej – tylko w sobotę i niedzielę

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…