Redakcja

Redakcja

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PPC ADOB, największy polski producent nawozów dolistnych obchodzi w tym roku 30-lecie działalności.

To łakomy kąsek dla rolników i brokerów. TUZ Ubezpieczenia rozpoczął sprzedaż jesiennego pakietu ubezpieczenia upraw rolnych z dopłatą z budżetu państwa. TUZ Ubezpieczenia oferuje rolnikom kompleksową ochronę obejmującą wiele ryzyk.

Wśród upraw w Polsce wzrasta znaczenie kukurydzy. To obecnie druga co do wielkości uprawa w naszym kraju - po zbożach. Od  5 lat co roku utrzymuje się wzrostowa dynamika uprawy kukurydzy - dziś ta powierzchnia w Polsce wynosi 1 308 tys. ha2.

 26 października, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski w ramach „Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”, czyli na tzw. małe przetwórstwo i rolniczy handel detaliczny.

- Polska zaliczana jest do grona znaczących producentów jaj w Unii Europejskiej. Krajowa produkcja jaj kurzych konsumpcyjnych w 2019 r. wyniosła 10,3 mld sztuk i była o 2% większa niż w roku 2018.

Dziś o godz. 10:00 rolnicy z całej Polski ruszyli ciągnikami, aby w imię protestu przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, tzw. Piątki dla zwierząt, zablokować około 100 polskich dróg.

Dzisiaj w Warszawie, około 10 tysięcy rolników z całej Polski protestowało przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt (tzw. Piątce dla zwierząt), zakazującej m.in. hodowli zwierząt futerkowych oraz ograniczenia uboju rytualnego.

Strona 1 z 134

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…