Wozy asenizacyjne i rozrzutniki do nawozu stałego SAMSON oraz PICHON otrzymały homologację UE

13 październik 2023
(0 Głosów)
Autor 
fot. SAMSON GROUP

Po dwóch latach przygotowań, testów terenowych i audytów zewnętrznych spółka SAMSON GROUP A/S otrzymała potwierdzenie, SAMSON GROUP A/S to jeden z pierwszych producentów wozów asenizacyjnych i rozrzutników otrzymujących ten certyfikat.

W ten sposób spółka SAMSON GROUP A/S nadal demonstruje swoją pozycję pioniera oraz zaangażowanie w doskonałość i innowacyjne rozwiązania w swojej działalności biznesowej. Dzięki tej homologacji pojazdy spółki są teraz autoryzowane do poruszania się po drogach w krajach członkowskich UE.

 

Większe bezpieczeństwo na drodze i lepsze możliwości odsprzedaży we wszystkich krajach Europy

 

Po uzyskaniu homologacji wszystkie pojazdy SAMSON i PICHON będą teraz otrzymywać unikatowy dokument prawny, „certyfikat zgodności” (CoC), który zastąpi lokalną certyfikację pojazdów. Dokumentów CoC nie można zduplikować i są one przypisane do danego pojazdu. Środki kontroli jakości wdrożono w trzech zakładach produkcyjnych spółki SAMSON GROUP w Danii, Francji i Polsce, aby zagwarantować, że każdy pojazd będzie spełniać określone normy.

„Bezpieczeństwo podczas poruszania się maszynami rolniczymi po drodze od lat stanowi przedmiot debaty. Od dawna kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, np. poprzez wyposażenie naszych pojazdów w dwuobwodowe systemy hamowania. Dzięki homologacji UE możemy teraz oficjalnie potwierdzić klientom organom rządowym, że pojazdy SAMSON i PICHON zostały zaprojektowane nie tylko z myślą o specjalistycznych zadaniach w polu, ale też o bezpiecznej jeździe po drogach publicznych. Homologacja potwierdza, że spełniamy najwyższe normy jakości i bezpieczeństwa UE” — mówi Niels Hagemann Haubjerg, Head of Product Management & Academy.

Korzyści z homologacji UE obejmują nie tylko praktyczne środki bezpieczeństwa, w tym maksymalne obciążenie osi, zakres rozmiarów kół oraz obciążenie wspornika dyszla tylny zderzak w celu minimalizacji uszkodzeń wprzypadku kolizji. Certyfikacja UE zapewnia również wspaniałe możliwości odsprzedaży we wszystkich krajach Europy, przyczyniając się do długoterminowej wartości wozów asenizacyjnych i rozrzutników SAMSON oraz PICHON.

Od teraz to klienci decydują o tym, czy ich nowy pojazd SAMSON lub PICHON ma być dostarczony z homologacją UE i dokumentacją CoC. Tę opcję można wybrać podczas składania zamówienia i konfiguracji pojazdu w placówkach grupy. Klienci wybierający opcję homologacji UE automatycznie otrzymają dokumentację CoC wraz z dostarczanym pojazdem. „Z niecierpliwością czekamy na możliwość oferowania tej opcji nowym i istniejącym klientom. Istnieje zapotrzebowanie, któremu możemy sprostać” — podsumowuje Niels Hagemann Haubjerg.

Homologacja UE dotyczy pojazdów SAMSON oraz PICHON z osią transportową (maszyn półzawieszanych). Pojazdy bez osi transportowej (maszyny zawieszane) nadal podlegają certyfikacji krajowej. Akredytowany, niezależny dostawca usług inżynieryjnych, TÜV NORD , zapewnił wsparcie spółce SAMSON GROUP poprzez szczegółowe testowanie i doradztwo w procesie oceny.

 

Pojazdy rolnicze SAMSON i PICHON spełniają wszystkie wymagania w zakresie bezpieczeństwa, ochrony środowiska i zgodności produkcji z przepisami na terenie UE.

Informacje o homologacji europejskiej1


Homologacja to termin obejmujący cały proces zatwierdzania pojazdu. Zatwierdzenie to rządowy certyfikat, który umożliwia wprowadzenie produktu na rynek. Proces rozpoczyna się od początkowej oceny, po której następują testy zgodnie z normami i dyrektywami. W końcu przygotowuje się raporty techniczne z uzasadnieniami, które przekazuje się organom rządowym w celu uzyskania ostatecznego zatwierdzenia.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…