Redakcja

Redakcja

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przy torze wyścigów konnych na Służewcu odbyła się pierwsza edycja Winter Star Horse Auction, zakończona dużym sukcesem. Na aukcji pojawiło się kilkuset hodowców i miłośników koni z całego świata. Spośród oferowanych 52 koni, nowych właścicieli i dzierżawców znalazło 13 z nich.

Komisja Europejska przedstawiła w tym miesiącu „Europejski Zielony Ład”, czyli plan działań umożliwiających bardziej efektywne wykorzystanie zasobów dzięki przejściu na czystą gospodarkę o obiegu zamkniętym. Jednym z kluczowych elementów wdrażania planu są zmiany, które muszą zajść w rolnictwie. Założenia planu budzą wiele pytań m.in. co proponuje KE jako alternatywę dla stosowania pestycydów, które mają zostać zredukowane.

Pod koniec grudnia ruszy przyjmowanie wniosków na realizację w swoich gospodarstwach „Inwestycji mających na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych”.

O ile rynek ciągników nowych pozostaje mniej więcej na zeszłorocznym poziomie, tak rynek ciągników używanych nadal notuje spadek sprzedaży- poinformowała Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Na jednej z brytyjskich ferm kur mięsnych wykryto wirus grypy ptaków. Ognisko choroby stwierdzono w stadzie liczącym 27 tysięcy sztuk drobiu położonym w hrabstwie Suffolk w Anglii. Stado jest w trakcie likwidacji.

W tym roku mija 100 lat od utworzenia polskiej administracji weterynaryjnej, która powstała zaledwie kilka miesięcy po odzyskaniu niepodległości. W W  dniu  3  grudnia  2019 r.,  74 pracowników  warmińsko-mazurskiej Inspekcji Weterynaryjnej otrzymało z tej okazji odznaczenia państwowe.

Rada Ubezpieczenia Społecznego Rolników ogłosiła wysokość miesięcznej składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie w I kwartale 2020 r., która wynosi 42,00 zł. Rolnicy mają czas na zapłatę do 31 stycznia 2020 r.

Ministerstwo rolnictwa odniosło się pism Krajowej Rady Izb Rolniczych dotyczących zmowy cenowej na rynku kukurydzy związanej z importem zbóż z Ukrainy. Polska nie może zakazywać importu danych produktów rolnych.

Strona 1 z 317

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…