Redakcja

Redakcja

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Plantatorów pszenicy konsumpcyjnej powinna ucieszyć wiadomość na temat wzrostu cen na światowych rynkach. Oznacza to, ze w tym roku będą mogli liczyć na większy zysk. Nie powinni jednak zapominać, że ziarno przeznaczone do konsumpcji musi spełniać wysokie parametry jakościowe – między innymi być wolne od mykotoksyn. Mając na uwadze bezpieczeństwo przyszłego plonu, warto zaplanować zabieg T3 przeciw chorobom grzybowym kłosów.

Polska Organizacja Turystyczna przeprowadziła badania wśród turystów, z których wynika, że ponad 30 proc. Polaków chciało wyjechać na krótki wyjazd jeszcze w maju lub planuje to zrobić w czerwcu. W czasie epidemii koronawirusa pojawił się nowy czynnik decydujący o wyjazdach – podwyższone standardy higieniczne.

Rolnicy, którzy na gruntach słabszej jakości chcą posadzić las, mogą uzyskać na ten cel wsparcie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach PROW 2014-2020. Czas na złożenie wniosku mija 31 lipca 2020 r.

Dziki przebywające na terenie miast to wciąż nierozwiązany problem ściśle powiązany z zagrożeniem rozprzestrzeniania się wirusa ASF.  W Urzędzie Miasta Leszna odbyło się 1 czerwca br. spotkanie zwołane przez Prezydenta Miasta dotyczące tego problemu.

Płatności w ramach pakietów przyrodniczych wypłacane są za ochronę cennych siedlisk występujących na łąkach i pastwiskach, tj. w szczególności ekstensywne gospodarowanie, stosowanie odpowiedniej liczby i terminów wykonywanych pokosów lub intensywności wypasu.

Od jutra rusza nabór wniosków o premie dla młodych rolników, którzy samodzielnie prowadzą gospodarstwo. Spełniając wszystkie wymagania można otrzymać 150 tys. zł wsparcia. W ubiegłym roku młodzi rolnicy złożyli ich ponad 7 tys.

W czasie epidemii rośnie sprzedaż naturalnych produktów spożywczych o długim terminie ważności. Na popularności zyskują suche artykuły spożywcze, ale też produkty prozdrowotne.  Eksport śliwki kalifornijskiej do Polski od sierpnia 2019 do marca 2020 roku wzrósł prawie dwukrotnie.

Ponad 4500 złotych stracił mieszkaniec powiatu ostrołęckiego chcąc sprzedać dwie sztuki bydła. Potencjalny nabywca ogłosił się na jednym z lokalnych portali internetowych.

Strona 1 z 373

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…