Ministerstwo rolnictwa nie wywiązało się z obietnicy podwyżek w Inspekcji Weterynaryjnej

01 kwiecień 2019
(0 Głosów)
Autor 
Resort rolnictwa wciąż nie wywiązał się z obietnicy przeznaczenia 40 mln zł na podwyżki w Inspekcji Weterynaryjnej Fot. zycierolnika.pl

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej jest zaniepokojony ciągłym brakiem realizacji obietnicy przeznaczenia pieniędzy na podwyżki w Inspekcji Weterynaryjnej.

Resort rolnictwa wciąż nie wywiązał się z obietnicy przeznaczenia 40 mln zł na podwyżki w Inspekcji Weterynaryjnej. Nikt nie wie kto bierze udział w pracach nad reformą systemu nadzoru nad rzeźniami.
– Prace nad ustawą toczą się w zaciszu rządowych gabinetów, co budzi nasz ogromny niepokój – mówi Sara Meskel przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej.

W specjalnym komunikacie Związek przypomina, że przedstawiciele resortu rolnictwa wielokrotnie zapewniali związki zawodowe, że dodatkowe 40 mln zł na ten cel zostanie przyznanych jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

– Za chwilę rozpocznie się kwiecień, a ze strony MRiRW zapadła długa cisza. Mimo wielokrotnych obietnic ministerstwa rolnictwa porozumienie z naszym związkiem zawodowym, w sprawie podwyżek oraz pozostałych postulatów, nie zostało podpisane. Tymczasem zgodnie z deklaracją wiceministra rolnictwa Szymona Giżyńskiego wzrost wynagrodzeń miał mieć miejsce do końca pierwszego kwartału 2019 r. – mówi Sara Meskel.

Opinia publiczna została wprowadzona w błąd
Zdziwienie Związku budzi pismo wiceministra Szymona Giżyńskiego skierowane do Aleksandra Dargiewicza Dyrektora Zarządzającego Krajowego Związku Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej które wprowadza opinię publiczną w błąd.

W piśmie czytamy, że MRiRW rozpoczęło i kontynuuje dialog z przedstawicielami OZZPIW. Do dnia dzisiejszego miały miejsce wyłącznie dwa spotkania. W naszym odczuciu rozmowy zostały przez stronę rządową zakończone w dniu 05.02.2019 r. – tłumaczy Sara Meskel przewodnicząca OZZPIW.

- Zwracamy uwagę na niestosowność wypowiedzi wiceministra Sz. Giżyńskiego, który w piśmie do KZPPTCh, pozwolił sobie na stwierdzenie, że MRiRW „nie dysponuje narzędziami pozwalającymi na kształtowanie wynagrodzeń” w Inspekcji Weterynaryjnej. – Takie stwierdzenie na pewno nie przyczynią się do uspokojenia nastrojów wśród pracowników IW – przekonuje Sara Meskel.

Kolejną nieścisłością zawartą w tym piśmie jest sugestia, że przedstawicie związku zawodowego biorą udział w rozmowach toczonych w MRiRW na temat przygotowania rozwiązań mających na celu usprawnienia nadzoru nad żywnością.

Czy jakąkolwiek współpracą można nazwać fakt, że pomimo wielu próśb OZZPIW nie uczestniczy w spotkaniach tzw. grupy roboczej oraz nie otrzymał projektu planowanych zmian legislacyjnych – pyta retorycznie Sara Meskel.

Ministerstwo rolnictwa  nie ma żadnych podstaw, aby zapewniać przedsiębiorców z branży mięsnej, że nie dojdzie do zaostrzenia protestu w Inspekcji Weterynaryjnej.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…