Redakcja

Redakcja

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Główny Lekarz Weterynarii poinformował o wyznaczeniu drugiego w tym roku ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) u świń w gospodarstwie utrzymującym około 10 tysięcy świń.

Minister rolnictwa zachęca mniejsze gospodarstwa do chowu przyzagrodowego gęsi. Brak zbytu powoduje, że wylęgarnie zmuszone są do utylizacji zarówno jaj i piskląt gęsich. 

Zakaz wstępu do lasu ogranicza także możliwości działań myśliwych, którzy prowadzą odstrzał związany z ASF. Ze względów wizerunkowych podjęto kroki które zwiększą zagrożenie Afrykańskim Pomorem Świń. Dla branży korzystniejsze byłoby zamiast poszerzania zakazu, zorganizowanie kampanii  informacyjnej wskazującej,  że odstrzały sanitarne i usuwanie truchła nie są dla myśliwych relaksem tylko pracą chroniącą przed ASF.

Unijny rynek wieprzowiny stabilizuje się. Stabilny poziom cen pokazuje, że nasilająca się pandemia koronawirusa nie wpływa na niego w bardzo destrukcyjny sposób. Obawy przetwórców jednak rosną. W krajowych zakładach cena wzrosła o 5 groszy za kilogram (wbc).

Minister rolnictwa podjął decyzję o zabezpieczeniu, z zasobów spółki ELEWAR, drobnych ośrodków jeździeckich poprzez przekazanie im  ponad 300 ton owsa dla utrzymywanych koni.

Podlaski Oddział Straży Granicznej poinformował o zatrzymaniu przez funkcjonariuszy Placówki SG w Kuźnicy ciągnika rolniczego marki New Holland z przebitymi numerami. 

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego poinformowała o przedłużeniu o trzy miesiące wypłat rent, dodatków i świadczeń.
Przedłużeniu ulegają wypłaty:

Sprzedaż nowych ciągników rolniczych była najwyższa od początku 2020 roku. W pierwszym kwartale wiele firm produkujących maszyny rolnicze odnotowało wyraźne wzrosty sprzedaży w stosunku do ubiegłego roku.

Strona 1 z 356

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…