Kolumbijski rynek zbytu szansą dla polskich sadowników

30 październik 2019
(0 Głosów)
Autor 
Dzięki decyzji Kolumbii możliwy jest już eksport jabłek pochodzących z produkcji 2019 r.

Kolumbia otworzyła swój rynek dla polskich jabłek. To kolejna szansa dla polskich sadowników na eksport i zyski. Pomyślnie dla naszego kraju zakończona została procedura analizy ryzyka w eksporcie tego produktu do Kolumbii.

Po trudnych negocjacjach prowadzonych przez ministerstwo rolnictwa, Główny Inspektorat Ochrony Roślin i  Nasiennictwa oraz instytucje branżowe, Kolumbijski Instytut Rolnictwa (ICA) opublikował na swojej stronie internetowej importowe wymagania fitosanitarne dla polskich jabłek. Krok ten poprzedzony był wizytami studyjnymi kolumbijskich ekspertów w Polsce.

Ważną informacją dla sadowników jest to, że możliwy jest eksport jabłek pochodzących z produkcji 2019 r. Warunkiem jest figurowanie w rejestrze oraz spełnianie wymagań importowych Kolumbii.

Szczegółowych informacji w zakresie warunków i formalności dotyczących eksportu, jak również aktualizacji wpisu do rejestru, udzielają producentom jabłek jednostki terenowe Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…