Na polu spłonęła przyczepa z balotami słomy. Iskra pochodziła z układu wydechowego ciągnika

18 sierpień 2020
(0 Głosów)
Autor 
Do zaprószenia ognia podczas transportu słomy doszło najprawdopodobniej w wyniku iskry z układu wydechowego Fot. OSP Gorzów Sląski

Na trasie Skrońsko – Kozłowice doszło do pożaru przyczepy pełnej balotów słomy. Rolnik po zauważeniu ognia zjechał na pole gdzie pożar pomogły ugasić cztery jednostki OSP. Tylko dzięki jego szybkiej realcji przyczepa nie spłonęła doszczętnie.

Do pożaru przyczepy przewożącej baloty słomy doszło popołudniu 15 sierpnia na trasie Skrońsko – Kozłowice w woj. opolskim. Do zaprószenia ognia podczas transportu słomy doszło najprawdopodobniej w wyniku iskry z układu wydechowego ciągnika rolniczego.

 - Dzięki szybkiej reakcji kierującego ciągnikiem rolniczym, który zauważywszy pożar zjechał na uprawione pole, odczepił przyczepę i przy pomocy ładowacza czołowego zepchnął znaczną cześć palącej się słomy, przyczepa uległa jedynie częściowemu nadpaleniu – poinformowali strażacy z OSP Gorzów Śląski.

Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palącą się przyczepę oraz na zabezpieczeniu i kontrolowaniu pożaru balotów słomy aż do ich całkowitego spalenia. W akcji wzięły udział cztery jednostki straży: OSP Gorzów Śląski, OSP Skrońsko, OSP Kozłowice oraz JRG Olesno.

 

 

Oprac. Sabina Pietrek, źródło: OSP Gorzów Śląski

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…