Redakcja

Redakcja

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Minister rolnictwa rozmawiał dziś z ambasadorem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Polsce Jonathana Knotta na temat relacji handlowych po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE.

Grypa ptaków, salmonella oraz wiele innych chorób trapiących stada drobiu powodują, że rynek produktów  do wczesnego wykrywania i diagnozowania tych chorób  będzie zwiększał.

Przewiduje się, że waloryzacją emerytur i rent od 1 marca 2020 r. objętych zostanie około 1,10 mln emerytów i rencistów. KRUS do każdego z nich prześle decyzję o nowej kwocie emerytury, renty lub rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego.

Od 1 marca br. rusza Platforma Żywnościowa Giełdowego Rynku Towarów Rolno-Spożywczych. Pilotaż systemu  będzie trwał do sierpnia.

Od 1 lipca nastąpi fuzja kontroli jakości żywności w jednej wyspecjalizowanej instytucji – Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS). Dzięki tej zmianie kontrole będą prowadzone przez jeden organ w sposób kompleksowy w całym łańcuchu dostaw od „pola do stołu”.

Według specjalistów zajmujących się rentownością uprawy kukurydzy, na wysokość plonu wpływają trzy istotne czynniki: wybór odmiany, zabiegi uprawowe, głównie technologia odchwaszczania i nawożenia oraz warunki pogodowe.

Właściciele małych gospodarstw również w tym roku będą mogli złożyć zamiast e-wniosku o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW 2014-2020 papierowe oświadczenie potwierdzające brak zmian w stosunku do wniosku z 2019 roku. Nabór rozpocznie się 2 marca i potrwa do 15 kwietnia 2020 r. 

Wzrost cen w niemieckich ubojniach przyczynił się do wzrostu cen w polskich ubojniach o o 15-20 groszy za kilogram (wbc).

Strona 1 z 343

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…