Redakcja

Redakcja

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sposób postępowania ze padłym zwierzęciem zależy od sytuacji i miejsca gdzie je znaleźliśmy. Jednak zareagować powinniśmy zawsze. 

– Dziś opinię publiczną kształtują media społecznościowe, a gdzie jest wasz odpór na wylewający się Facebooku, Twitterze czy Instagramie hejt na działalność rolniczą, na was samych? – pytał minister na spotkaniu zorganizowanym w Zachodniopomorskiej Izbie Rolniczej.

W ostatnim czasie w skupach trzody chlewnej znów pojawiły się zawirowania cenowe, które poważnie niepokoją producentów. Ceny żywca w czerwcu oscylowały wokół 5,00 zł. Początek lipca przyniósł spadki będące niewątpliwie efektem pandemii. 

Od 30 września br. wchodzi w życie obowiązek znakowania mięsa sprzedawanego na wagę grafiką przedstawiającą flagę kraju pochodzenia produktu.

W miesiącach styczeń – kwiecień 2020 roku odnotowano niższe przychody z eksportu produktów mleczarskich w porównaniu z analogicznym okresem 2019 roku. W badanym przedziale czasowym spadła również wartość importu. Największa ilość polskich produktów trafiła na rynek wewnątrzwspólnotowy.

Unijny eksport jaj i przetworów w okresie od stycznia do kwietnia 2020 roku był niższy o 18 proc. r/r i wyniósł 102,6 tys. ton. Obserwatorzy rynku są zdania, że do słabszego wyniku przyczyniły się gorsze warunki handlowe w Europie związane z pandemią i wzrost konkurencji na rynkach światowych.

Zdaniem NIK zbyt długi czas badania obecności pestycydów – zarówno w płodach rolnych, jak i w żywności trafiającej do sklepów – to główny problem systemu bezpieczeństwa obrotu środkami ochrony roślin. W praktyce niesprawność wykonywania badań uniemożliwia szybkie wycofanie z rynku zatrutej partii żywności. Kary dla producentów za przekroczenie norm są skandalicznie niskie.

Kłopoty branży mięsnej i ograniczenia w działalności HoReCa (sektor hotelarski i gastronomiczny) mają w chwili obecnej już zasięg globalny.

Strona 1 z 386

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…