Redakcja

Redakcja

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zawarcie umowy dzierżawy gruntów rolnych potwierdza wójt. Nie wnika on natomiast w to, kto jest stroną umowy czy w jej treść.

Statystyczny Polak zjada około 30 kilogramów mięsa drobiowego rocznie, czym przodujemy w całej UE. Decydujemy się na mięso dobrej jakości, certyfikowane i z pewnego źródła. Nabywając produkty oznaczone Znakiem Jakości Diamond XPC „Bezpieczne z Natury”, minimalizujemy również ryzyko zakażenia Salmonellą ssp.

Obecnie nadal zmagamy się w pandemią, jesteśmy natomiast po sezonie, więc nastroje wśród rolników są inne. Wysokie plony zachęcają do inwestowania w gospodarstwa. Mniejsza liczba przedsiębiorców, w porównaniu z wynikami z początku pandemii, jest zdania, że koronawirus będzie miał negatywny wpływ na rozwój branży.

Nie każdy hodowca bydła wie, że krowa mleczna kładzie się i wstaje około 16 razy dziennie, co oznacza, że robi to od 5000 do 7000 razy w roku.

Od kilku dni w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa można składać wnioski o wsparcie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”. Rolnicy doceniający możliwość wspólnego działania mają na to czas do końca listopada br.

Główny Lekarz Weterynarii poinformował, że aż 60 gmin w woj. lubelskim, podlaskim i warmińsko-mazurskim zostało uwolnionych z „niebieskiej strefy”. Decyzja ta powoduje złagodzenie restrykcji związanych z utrzymywaniem stad świń w kontekście walki z ASF.

Doradcy PROCAM informują o zmasowanym nalocie i w konsekwencji intensywnym żerowaniu szkodliwych muchówek. W pierwszej kolejności borykamy się na plantacjach rzepaku z III pokoleniem śmietki kapuścianej.

Ślimaki stanowią poważny problem plantatorów nie tylko w tym roku. Samorząd rolniczy zwrócił się do resortu rolnictwa o zlecenie prac naukowo-badawczych na temat ich masowego występowania oraz bezpiecznego zwalczania.

Strona 1 z 418

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…