Redakcja

Redakcja

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Już pojutrze rusza kolejna edycja jednej z największych plenerowych wystaw rolniczych w Europie, czyli AGRO SHOW. Wydarzenie organizowane jest przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Tradycyjnie wystawa odbędzie się w Bednarach, a zaplanowano ją w dniach 19-22 września.

Komisja Europejska umożliwi Polsce skorzystanie z odstępstw od niektórych obowiązków w ramach zazielenienia tj. ugorów i międzyplonów. Ma to związek z dotkliwą suszą, jaka wystąpiła w Polsce i w innych krajach członkowskich w 2019 roku.

W dniu 17.09.2019 r. odbyła się konferencja prasowa podsumowująca efekty prac Porozumienia Rolniczego. Przed konferencją odbyło się spotkanie z przedstawicielami wszystkich zespołów działających w ramach Porozumienia Rolniczego.

Ze względu na występujące już niemal cyklicznie w Polsce susze, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchamia nowy program pomocy z PROW 2014-2020.

Ministerstwo rolnictwa poinformował o przyjęciu projektu ustawy zmieniającej dotychczasowe przepisy dotyczące jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych. Kontrole artykułów mają być dzięki zmianie bardziej efektywne.

Obniżenie wartości indeksu FAO dla zbóż odzwierciedlają spadki cen pszenicy i zbóż paszowych. Wbrew oczekiwaniom obniżeniu uległa cena kukurydzy.

Leśnicy z białostockiego Nadleśnictwa Gołdap aż dwa razy w ciągu jednego dnia ratowali tego samego łosia. Zwierzę wpadło do dołu wypełnionego torfem. O całej sprawie zaalarmował rolnik.

Na polskim rynku tuczników obserwuje się stabilizację cen. Spadek pogłowia macior pod koniec czerwca może być zapowiedzią utrzymania się cen na wysokim poziomie.

Strona 1 z 287

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…