Seria wypadków polowych w Małopolsce powinna być ostrzeżeniem

05 sierpień 2020
(0 Głosów)
Autor 
W ciągu trzech dni w Małopolsce doszło do 6 wypadków z udziałem rolników Fot. KWP w Krakowie

Czarna seria wypadków z udziałem rolników, która miała miejsce na przełomie lipca i sierpnia w Małopolsce powinna być ostrzeżeniem dla wszystkich żniwiarzy. W ciągu trzech dni doszło tam do 6 wypadków, cztery z nich były śmiertelne.

Ciąg nieszczęśliwych zdarzeń rozpoczął wypadek, do którego doszło 30 lipca br. w Klikuszowej. 71-letni mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik, po tym jak uderzył w drzewo na posesji.  Poszkodowany przeżył, ale z urazem nogi został przewieziony do szpitala.

Kilka godzin później, w Sieniawie 47- letni mężczyzna jechał ciągnikiem z przyczepą samozbierającą po łące, kiedy nagle na wzniesieniu pojazd wywrócił się, przygniatając mężczyznę. Mężczyzna zmarł zanim na miejsce zdążyło dojechać pogotowie.

Następnego dnia w Ochotnicy Górnej (powiat nowotarski)  49-latek kosił trawę na bardzo stromej łące. W pewnym momencie traktor wywrócił się, przygniatając mężczyznę. Poszkodowanego znalazł jego syn i o wypadku powiadomił służby ratunkowe. Niestety nie udało się uratować kierowcy, mężczyzna zmarł na miejscu. Tego samego dnia w Rabie Niżnej (powiat limanowski) 43-letni traktorzysta  w trakcie wykonywania prac rolniczych doprowadził do wywrócenia pojazdu, wskutek czego został nim przygnieciony. Mężczyzna został przetransportowany przez LPR do szpitala w Krakowie. Niestety w wyniku doznanych obrażeń zmarł.

W sobotę 1 sierpnia br. w Olszowej koło Zakliczyna doszło do podobnego zdarzenia. Na wzniesieniu ciągnik przygniótł 67-letniego mężczyznę, który zwoził z pola bale słomy. Mężczyzna został zabrany do szpitala, jednak pomimo pomocy lekarskiej zmarł.

Po południu, w Lipinach koło Dąbrowy Tarnowskiej, 38-latek wykonując prace polowe, zjechał do pobliskiego rowu melioracyjnego. Pojazd przewrócił się i przygniótł traktorzystę, który został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Tarnowie. Stan mężczyzny był bardzo ciężki.     

Rolnicy powinni zachować wszelką  ostrożność podczas wykonywania prac polowych z użyciem sprzętu mechanicznego w szczególności na nierównym i stromym terenie. Bardzo ważna jest także świadomość tego, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu w większości przypadków kończy się tragicznie.

 

 

Oprac. Sabina Pietrek, źródło: KWP w Krakowie

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…