Bardzo dobry początek roku dla producentów ciągników rolniczych

12 luty 2020
(0 Głosów)
Autor 
Początek roku ponownie należał do ciągników New Holland Fot. zycierolnika

Nowy rok zaczął się bardzo dobrze dla producentów ciągników rolniczych. W styczniu 2020 wydano tablice rejestracyjne do 594 nowych maszyn. To o 61% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wolumen rejestracji był jednak o 38% niższy od grudniowego – poinformowała agencja Martin & Jacob, monitorująca rynek rolniczy.

- Obserwujemy najmocniejsze od 5 lat otwarcie roku na rynku nowych ciągników. Wyższy wolumen rejestracji w styczniu, odnotowano ostatnio w 2015 roku – mówi Tomasz Rybak
z firmy Martin & Jacob.

 

New Holland znów w czołówce sprzedaży
Początek roku ponownie należał do ciągników New Holland, zarejestrowano 117 traktorów tej marki. Oznacza to aż 225% wzrost w stosunku do stycznia ubiegłego roku, przy jednoczesnym spadku o 38% względem poprzedniego miesiąca. Na drugim miejscu w rankingu znalazł się Deutz-Fahr z 79 rejestracjami. To o 119% więcej niż w styczniu 2019 oraz o 25% mniej niż w grudniu. Styczniowe podium zamknął czeski Zetor, odnotowujący 71 rejestracji nowych ciągników (4% mniej niż w analogicznym okresie ub. roku oraz 46% mniej niż w grudniu).

 

Najczęściej wybierane modele
Podobnie jak w grudniu, największą popularnością cieszył się ciągnik Zetor Major 80. W styczniu wydano tablice do 29 maszyn tego typu – o 12% więcej niż przed rokiem oraz o 4% więcej niż w poprzednim miesiącu. Drugim miejscem, z wolumenem sprzedaży po 15 sztuk, podzieliły się ciągniki John Deere 6120M i New Holland T4.75S. Dla maszyny marki John Deere oznacza to 200% wzrost w stosunku do stycznia ub. roku oraz 25% wzrost względem grudnia. W przypadku T4.75S marki New Holland porównanie do analogicznego okresu ub. roku przynosi wzrost o 400%, zaś do poprzedniego miesiąca – spadek o 44%.

Na trzecim miejscu sprzedaży znalazł się w styczniu polsko-hinduski Farmtrac 6050DT. Wydano tablice do 13 maszyn tego typu (wzrost o 550% w stosunku do stycznia 2019 oraz o 86% w porównaniu do grudnia).

 

Sprzedaż ciągników w regionach
W styczniu tego roku w żadnym z województw liczba rejestracji nie przekroczyła 100. Najwięcej – bo 87 nowych traktorów – zarejestrowano na Mazowszu. Na drugim miejscu znalazło się woj. lubelskie, z liczbą 65 rejestracji. Trzecim największym rynkiem po raz kolejny okazało się woj. łódzkie. Wydano tu tablice rejestracyjne do 57 nowych ciągników.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…