Obowiązek noszenia maseczek a praca w gospodarstwie

16 kwiecień 2020
(0 Głosów)
Autor 
Rozporządzenie weszło w życie 15 kwietnia 2020 r.

Obowiązek zakrywania nosa i ust nie dotyczy rolników podczas pracy w gospodarstwie rolnym czy też podczas przebywania na terenie prywatnym wokół domu - wyjaśnia resort rolnictwa.

Rozporządzenie wprowadzające od 16 kwietnia 2020 r. obowiązek zakrywania nosa i ust, dotyczy miejsc ogólnodostępnych o publicznym charakterze, tj. dostępne dla nieograniczonej liczby osób, np. obiekty handlowe i usługowe. Zgodnie z uzasadnieniem do rozporządzenia obowiązek ten nie dotyczy rolników podczas pracy w gospodarstwie rolnym czy też podczas przebywania na terenie prywatnym - jak np. taras czy własna nieruchomość gruntowa wokół domu.

Resort rolnictwa informuje, że akaz przemieszczania się na terytorium RP nie dotyczy przemieszczania się danej osoby w celu:
- wykonywania czynności zawodowych lub zadań służbowych;
- lub pozarolniczej działalności gospodarczej;
- lub prowadzenia działalności rolniczej lub prac w gospodarstwie rolnym;
- lub realizacji zadań mających na celu ochronę i zabezpieczenie upraw i płodów rolnych przed szkodami wyrządzanymi przez zwierzynę lub przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych zwierząt lub zakupu towarów i usług z tym związanych.

 

 

 


Oprac. Sabina Pietrek

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…