Na rynku pojawi się bardziej etyczna wersja francuskiego pasztetu foie gras

03 wrzesień 2019
(0 Głosów)
Autor 
Na świecie  pojawiło się już wiele startupów, które próbują stworzyć „prawdziwe” produkty mięsne  w innych warunkach  niż  na fermach zwierząt

Suprême, francuska firma typu  start  – up, zamierza oferować swoim klientom dbającym o los zwierząt słynny pasztet ze stłuszczonych wątróbek kaczych i gęsich (foie gras) w „wersji etycznej”. Innowacyjny produkt ma powstać z komórek ekstrahowanych z jaja kaczego.

Komórki mają następnie być hodowane przez „dokarmianie” substancjami odżywczymi i stymulowanie poziomu  pożądanych tłuszczy.  Firma planuje debiut swoich pierwszych produktów foie gras do 2023 r.

- Na świecie  pojawiło się już wiele startupów, które próbują stworzyć „prawdziwe” produkty mięsne  w innych warunkach  niż  na fermach zwierząt. Firmy biotechnologicznie prześcigają się w pomysłach na pozyskiwanie tak zwanego „czystego mięsa”. Zjawisko to  wspierają  nie tylko wegańskie czy wegetariańskie skłonności konsumentów. W  większym stopniu przyczyniają  się  do tego kampanie  organizacji praw zwierząt i ekologów  pokazujące produkcję zwierzęcą w negatywnym świetle z punktu widzenia etyki i wpływu na środowisko – komentuje zamiary firmy Suprême Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz.

Zdaniem Izby wydawać się  może, że to zjawisko jest dość  abstrakcyjne. Okazuje się jednak, że światowi giganci tradycyjnego mięsa w obawie  przed wielką niewiadomą nie lekceważą trendów i z obawy przed tym, że zostaną wyparci z rynku wspierają pęd w kierunku produkcji mięsa w warunkach laboratoryjnych.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…