Wyłoniono najlepsze gospodarstwa agroturystyczne w konkursie „NA WSI NAJLEPIEJ”

11 sierpień 2019
(0 Głosów)
Autor 
Laureaci, oprócz statuetek, otrzymali bezpłatny pakiet promocyjny – wsparcie w działaniach marketingowych Fot.MRiRW

W tegorocznej edycji konkursu „Na Wsi Najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej” zostało zgłoszonych aż 169 obiektów związanych z polską turystyką wiejską. Kapituła wybrała 4 zwycięzców i 8 laureatów konkursu. Wybór ogłoszono w trakcie konferencji 9 sierpnia w Warszawie.

Polska Organizacja Turystyczna przeprowadziła drugą edycję konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej”. Jego celem jest wyłonienie najciekawszych miejsc i atrakcji związanych z tą formą turystyki.  

- Polska wieś może zaoferować delikatesy pod każdym względem. Bogactwo kulturowe, bogactwo etniczne tych różnych narodów, które wśród nas, Polaków przez wieki mieszkały: Tatarów, Żydów, Niemców, Holendrów, Rosjan, Litwinów. To wszystko odcisnęło piętno na naszej regionalnej kuchni w sensie smaków, aromatów, sposobu przyrządzania – podkreślił minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski dodając, że w połączeniu z naturalnymi metodami produkcji, zróżnicowanym krajobrazem oraz cennym dziedzictwem kulinarnym wieś jest coraz bardziej atrakcyjna jako obszar do rozwoju turystyki i wypoczynku.

 

Laureaci otrzymali bezpłatny pakiet promocyjny – wsparcie w działaniach marketingowych oraz możliwość współpracy z popularnymi blogerami. Oferta obiektów wyróżnionych w konkursie zostanie także przedstawiona w wydawnictwie, które ukaże się w nakładzie 10. tys. egzemplarzy. Te będą dystrybuowane m.in. na targach krajowych oraz w siedzibach regionalnych i lokalnych organizacji turystycznych.

Wybór laureatów
Kandydaci, właściciele obiektów turystycznych zlokalizowanych na terenach wiejskich w całej Polsce, mogli zgłosić się do jednej z czterech kategorii:
•    Wypoczynek u rolnika
•    Wypoczynek na wsi
•    Oferta uzupełniająca wypoczynek na wsi
•    Tradycyjna kuchnia polskiej wsi

169 prawidłowo złożonych wniosków zostało ocenionych przez Kapitułę konkursu, w której skład weszli zewnętrzni eksperci oraz przedstawiciele Polskiej Organizacji Turystycznej, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. W swoich ocenach Kapituła brała pod uwagę jakość oferty turystycznej, jej innowacyjność, dostępność oraz powiązanie z kulturowymi i naturalnymi zasobami wsi.

Laureaci konkursu:
Kategoria – Wypoczynek u rolnika
1.    miejsce Folwark „Wrzosówka” Holiday Home,
2.    miejsce Gospodarstwo Ekoagroturystyczne – Zagroda Edukacyjna „Kamez”,
3.    miejsce Siedlisko Leluja.
Kategoria – Wypoczynek na wsi
1.    miejsce Agroturystyka Pod Jabłonią,
2.    miejsce Pod Tulipanem i Domek na górce,
3.    miejsce Chatka Włóczykija.
Kategoria – Oferta uzupełniająca wypoczynek na wsi
1.    miejsce Małopolska wieś z Tradycją,
2.    miejsce Agroturystyka Polana i Brzozowy Dworek,
3.    miejsce Bieszczadzka szkoła rzemiosła.
Kategoria – Tradycyjna kuchnia polskiej wsi
1.    miejsce Dworek Tradycja,
2.    miejsce Podlaski Szlak Kulinarny,
3.    miejsce Smakiem Kaszubskiej Żurawiny.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…