Pionkowski Dzień Pszczoły z okazji obchodzonego dziś Wielkiego Dnia Pszczół

08 sierpień 2019
(0 Głosów)
Autor 
„Bartny Kąt” w Nadleśnictwie Kozienice po raz drugi gościł miłośników pszczelarstwa i bartnictwa Fot. D. Włosowska / Lasy Państwowe

Pionkowsk Dzień Pszczoły został zorganizowany w związku z Wielkim Dniem Pszczół, który obchodzony jest  8 sierpnia. Obchody miały miejsce już 4 sierpnia w Nadleśnictwie Kozienice. Inicjatywa wynikła z chęci ożywienia „Bartnego Kąta” – miejsca, które leśnicy utworzyli dwa lata temu, by przywrócić pamięci o bartnictwie – jednej z najstarszych form użytkowania Puszczy Kozienickiej.

Odwiedzający mogli  degustować dania z dziczyzny, miody, dania regionalne oraz zapoznać się roślinami miododajnymi. Zostały zorganizowane także pokazy produktów pszczelich, sprzętu pszczelarskiego oraz żywego ula. Atrakcje zostały przygotowane przez Stowarzyszenie Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej w Pionkach, Koło Pszczelarzy w Kozienicach oraz leśników-pszczelarzy z Nadleśnictwa Kozienice.

dzien 2

Leśnicy przygotowali również wystawę na temat projektu Leśne Gospodarstwa Węglowe realizowanego w Leśnym Kompleksie Promocyjnym „Puszcza Kozienicka”. Konkursy przygotował również Kozienicki Park Krajobrazowy, a na stoisku militariów historycznych uczestnicy mogli wysłuchać ciekawostek na temat wydarzeń batalistycznych z terenu Puszczy Kozienickiej.

Dzień Pszczoły w „Bartnym Kącie” jako wspólna inicjatywa leśników, pszczelarzy i samorządowców spotkała się po raz kolejny z dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej i stanowi stałą część oferty turystyczno-edukacyjnej w regionie.

 

 

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…