„Warzywa i owoce dają super moce”

15 październik 2022
(0 Głosów)
Autor 
Warzywa i owoce dają super moce fot. ZZCNMR

W 2022 roku nasza organizacja zrealizowała przedsięwzięcie edukacyjno-promocyjne pn.: „Warzywa I Owoce Dają Super Moce”. Głównymi założeniami działań była edukacja młodzieży i dzieci co do właściwych nawyków żywieniowych. Przedsięwzięcie zostało przeprowadzone podczas letniego wypoczynku organizowanego przez Związek dla uczestników kolonii letnich, a także uczestników pikników rodzinnych w miejscowościach: Władysławowo, Biały Dunajec, Niemierzyn.

 

Nawyki żywieniowe wśród dzieci i młodzieży

Jednym z głównych założeń akcji była edukacja młodego pokolenia co do właściwych postaw i nawyków żywieniowych. Podczas pikników odbyła się również promocja polskich owoców i warzyw. Zadaniem było ukazanie tego jak cenną rolę w żywieniu człowieka pełnią warzywa i owoce, które są źródłem nie tylko energii, wielu potrzebnych witamin i wartości odżywczych, ale także niepowtarzalnych walorów smakowych.

    Działania skierowane były do dzieci i młodzieży przebywających na koloniach i półkoloniach oraz biorących udział w piknikach rodzinnych. Realizowane zadanie miało przybliżyć dzieciom i młodzieży tematykę zdrowej i zbilansowanej codziennej diety, u podstaw której znajdują się warzywa i owoce bogate w witaminy, błonnik oraz wartości odżywcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Wierzymy, że nasze działania ukształtują świadomość konsumencką u młodych ludzi, którzy z pełną świadomością będą spożywać i kupować warzywa, owoce oraz ich przetwory. Podczas przedsięwzięcia mieliśmy okazję przypomnieć i wzmocnić pozytywny wizerunek polskich owoców i warzyw oraz chęć do ich zakupu i spożywania.

 

 

Polskie warzywa i owoce w diecie dzieci

 

Uczestnicy mieli okazję zaznajomić się z praktycznymi pomysłami na zastosowanie warzyw i owoców w codziennej diecie, jak też z zasadami dobrego żywienia i zdrowego stylu życia.

Zapoznali się ze znakiem graficznym ,,Polski Produkt”, który jest urzędowym oznaczeniem produktów spożywczych pozyskanych bądź wytwarzanych w Polsce. Zaprezentowano jakie owoce i warzywa warto spożywać w obfitym sezonie letnim, a jakie głównie w formie przetworzonej w sezonie zimowym. Związek wierzy w to, że realizacja zadania edukacyjnego pomogła wzmocnić wizerunek polskich warzyw i owoców oraz wzbogaciła wiedzę dzieci i młodzieży na ich temat.

 


Aktywność fizyczna

 

Uczestnicy pikników brali czynny udział w grach, zabawach, konkursach tematycznych oraz testach sprawności fizycznej i wiedzy, które zostały przygotowane i poprowadzone przez animatorów.
Aktywności fizyczne indywidualne oraz zespołowe, przewidziane w trakcie pikników, były świetnym sposobem na integrację rówieśników i poszerzenie wiedzy. Po aktywnościach odbyła się prezentacja dotycząca polskich owoców i warzyw, która została przeprowadzona przez wykwalifikowaną kadrę. Po prezentacji dzieci i młodzież mieli szansę zadawać pytania oraz brać udział w licznych quizach, zagadkach logicznych oraz testach wiedzy.


warzywaowoce cnmr  


Czy można wymarzyć sobie lepsze zorganizowanie czasu w aktywny sposób podczas wakacji?

 

Ciekawym punktem na zakończenie każdego ze spotkań była degustacja warzyw i owoców oraz ich przetworów, co znacznie podniosło atrakcyjność warsztatów, w trakcie których zademonstrowano praktyczne metody wykorzystania ich w przygotowaniu codziennych posiłków.

A ponieważ okres letni jest niezwykle obfity w pyszne sezonowe owoce, jest to idealna pora roku by kosztować rozmaite bogactwa polskiej ziemi. Dzięki temu uczestnicy mogli się przekonać na własnej skórze, iż dieta bogata w owoce i warzywa wcale nie musi być nudna!

Dodatkowo każdy z uczestników zadania otrzymał na pamiątkę gadżety informacyjno-promocyjne. Między innymi przekazane zostały publikacje z kompendium wiedzy o owocach i warzywach, do których uczestnicy będą mogli wracać w celu pogłębienia wiedzy lub przypomnienia sobie informacji przedstawionych w trakcie pikniku.

 

Zadanie „Warzywa i owoce dają super moce” Sfinansowano z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

 

 

Związek Zawodowy Centrum Narodowe Młodych Rolników
ZZCNMR

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…