Konsumentowi należy pokazać ścieżkę powstania produktu „od pola do stołu”

13 kwiecień 2022
(0 Głosów)
Autor 
Goodvalley - „od pola do stołu” fot. mat. prasowe

Według badań 82% konsumentów oczekuje od produktów wysokiej jakości w niskiej cenie. Klienci przywiązują też wagę do etyki biznesu, który prowadzi firma oraz lokalnego pochodzenia produktów.

Jak więc sprostać rosnącym oczekiwaniom na rynku i jak w oparciu o nie budować swoje portfolio. Na te pytania odpowiadali uczestnicy bloku dyskusyjnego poświęconego innowacyjności w podejściu do potrzeb klienta i kształtowania jego postaw podczas tegorocznego Poland&CEE Retail Summit 2022.

Istotną rolę w kształtowaniu postaw konsumenckich jest edukacja, która pomaga odróżnić rzeczywiste działania marek od zalewających nas zjawisk takich jak np. „Fake news”. Drugim ważnym aspektem jest też język, jakim mówi do nas firma i to czy odpowiednio komunikuje drogę powstania swoich produktów.

 

Bardzo ważnym zagadnieniem z punktu widzenia producenta jest prowadzenie działalności, tak by pożyczać, a nie czerpać bezpowrotnie ze środowiska. Natura daje nam nagrodę, za to jak ją traktujemy w postaci wartościowych surowców, z których możemy przygotowywać następnie nasze produkty. Ten aspekt, ta droga produktu „od pola do stołu” powinna być jasno pokazana konsumentom – podkreśla Paweł Nowak, Prezes Goodvalley Polska.

Zdaniem eksperta Goodvalley, rosnąca świadomość konsumentów przyczyni się do rozwoju marek lokalnych. Ze sklepowych półek znikną natomiast produkty wysoko przetworzone ustępując jednocześnie miejsca tym z krótką i „czystą etykietą”.

 

Sprostanie rosnącym oczekiwaniom konsumentów, wynikającym z rosnącej świadomości żywieniowej, jest możliwe poprzez działania informacyjne. Pokazywanie całej drogi i historii powstania produktu, jego pochodzenia, łańcucha dostaw i jakie to ma przełożenie na walory zdrowotne i smakowe jest odpowiedzią na potrzeby Klientów. Dzięki temu konsument wie, co ujęte jest w cenie produktu – zaznacza Paweł Nowak.

 

Goodvalley jasno komunikuje i pokazuje jak powstają produkty z portfolio firmy na poszczególnych etapach produkcji. Marka prowadzi własne uprawy, stanowiące bazę do pasz dla zwierząt, wykorzystuje odpady z upraw dla użyźniania pól lub jako paliwo do własnych biogazowni. Posiadanie własnego zakładu przetwórczego umożliwia Goodvalley kontrolowanie całego procesu produkcji „od pola do stołu”.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…