Dni Otwarte John Deere 2023 -10 lokalizacji w całej Polsce.

04 maj 2023
(0 Głosów)
Autor 
fot.John Deere
  • Podczas tegorocznych Dni Otwartych John Deere zostaną zaprezentowane rozwiązania technologii Rolnictwa Precyzyjnego John Deere na każdym etapie produkcji.
  • W każdej z lokalizacji w trakcie wydarzenia na odwiedzających czekać będzie specjalny quiz. Zwycięzcy otrzymają nagrody.

Okres wiosenny to znakomity czas na cykl spotkań i wymianę poglądów ze specjalistami i pasjonatami rolnictwa. Podobnie jak w ostatnich latach zostaną zorganizowane Dni Otwarte. Tym razem ich motywem przewodnim będzie rolnictwo precyzyjne John Deere – dotyczące każdego etapu produkcji – od planowania i przygotowania, przez siew oraz ochronę, kończąc na zbiorze. Do każdego procesu przypisane są konkretne rozwiązania, które zostaną omówione podczas wydarzeń. Warto poznać technologie, które pomogą zautomatyzować np. najbardziej powtarzające się czynności podczas pracy w rolnictwie, co doprowadzi do sporej oszczędności czasu.

 

Zaplanuj pracę z technologią John Deere

Pierwszym etapem rozwiązania precyzyjnego John Deere jest planowanie. Podczas zbliżających się wydarzeń specjaliści zaprezentują uczestnikom AutoSetup, czyli proste w użyciu narzędzie, które ułatwia planowanie wszystkich głównych zadań: uprawy roli, siewu, oprysku, nawożenia i zbioru. Jak skrócić czas konfiguracji maszyny w polu i wyeliminować potencjalne błędy? Jak odpowiednio zaplanować pracę? O tym dowiedzieć się będzie można podczas zbliżających się wielkimi krokami Dni Otwartych, na których również omówiona zostanie platforma do zarządzania gospodarstwem, czyli John Deere Operations Center.

 

Ważne jest odpowiednie przygotowanie

 

System automatycznego prowadzenia AutoTrac niesie ze sobą szereg korzyści. Przede wszystkim umożliwia ominięcie omijaków i nakładek, co może doprowadzić do ograniczenia kosztów paliwa i wydatków na nasiona, nawozy i środki ochrony roślin. Zwiększa się także komfort operatora, który może w tym momencie zająć się sprzętem, można także pracować w nocy oraz podczas wysokiego zapylenia. AutoTrac od John Deere usprawnia produktywność pracy rolnika dzięki niższym kosztom i większej skuteczności prowadzenia. Pozwala także bez większych problemów pokonywać proste, zakrzywione i okrężne ścieżki prowadzenia, z możliwością wygodnej pracy nawet w warunkach ograniczonej widoczności.

– Podczas wydarzenia omówione zostaną również zagadnienia związane z odbiornikiem StarFire 7000 i sygnałem korekcyjnym SF–RTK, zapewniającym większą dokładność między przejazdami, co pozwala na nawet 3 razy szybszą pracę niż w przypadku sygnału SF3 poprzedniej generacji – podkreśla Bartosz Białas, kierownik marketingu John Deere Polska.

Uczestnicy Dni Otwartych Dealerów zapoznają się także z możliwościami technologicznymi podczas wysiewu – m.in. z technologią AutoPath, która pozwala na zapamiętanie i wykorzystanie w kolejnych etapach produkcji lokalizacji np. rzędów kukurydzy. Dzięki tej technologii właściciele oszczędzają czas konfiguracji przez tworzenie linii naprowadzania na podstawie tzw. operacji źródłowej (uprawa pasowa lub siew). Dokładna lokalizacja zasianych rzędów może być wykorzystana chociażby podczas mechanicznego usuwania chwastów, oprysku a nawet zbioru. AutoPath w sposób automatyczny zarządza, więc liniami naprowadzania dla osprzętu o różnej szerokości w ciągu sezonu, od uprawy pasowej do zbiorów.

 AutoPath pokazuje, że precyzyjna dokumentacja uprawy pasowej lub siewu z wykorzystaniem platformy John Deere Operations Center zapewnia nam dokładne naprowadzanie nawet przy zbiorze upraw wyległych ponieważ maszyna zna dokładne położenie rzędów. Warto podczas Dni Otwartych zapoznać się z rozwiązaniami tej technologii – podkreśla Bogdan Kazimierczak, odpowiedzialny za współprace z klientami strategicznymi i rolnictwo cyfrowe.

W rolnictwie precyzyjnym swoją rolę odgrywa także Active Implement Guidance, czyli naprowadzanie zarówno ciągnika jak i narzędzia, co zapewnia precyzje przejazdów równoległych również na terenie pagórkowatym. To szczególnie istotne właśnie podczas siewu.

 

Bezcenne informacje przy zbiorach 

Osoby, które wezmą udział w Dniach Otwartych, poznają tajniki i specyfikację czujnika HarvestLab 3000, który jest znakomitym rozwiązaniem dostępnym w sieczkarni, kombajnach serii T i S, wozie asenizacyjnym lub jako oddzielne mobilne laboratorium. Czujnik pozwala na zdobycie cennej wiedzy dot. zawartości ważnych składników odżywczych podczas zbioru kiszonki lub zbóż na danym obszarze pola. Czujnik ten umożliwia również aplikowanie gnojowicy w ujęciu ilości N, P, K na ha a nie m3/ha. Technologia ta pozwala porównywać odmiany zbóż, weryfikować prawidłowość ustawień maszyny lub weryfikować, czy dostarczone składniki odżywcze przełożyły się na wielkość plonu.

 

– Właściciele uzyskają także garść wiedzy dotyczącej zebranych roślin, ponieważ jakość ziarna jest badana i dokumentowana w każdym miejscu pola – wyjaśnia Karol Zgierskispecjalista Rolnictwa Precyzyjnego John Deere Polska.

 

Podczas Dni Otwartych, w każdej z 10 lokalizacji, odbędzie się wielki konkurs z nagrodami „Rolnictwo Precyzyjne Na Każdym Etapie Produkcji”– do wygrania czapka, kubek oraz model ciągnika 8R410 w skali 1:32. Z niezbędnymi materiałami szkoleniowymi oraz szczegółowym kalendarzem spotkań i danymi kontaktowymi do zapisów można zapoznać się na stronie https://dniotwartejd.pl. Na tej stronie przy każdej lokalizacji znajduje się data wydarzenia oraz numer telefonu.

 

Aby zarejestrować się na Dni Otwarte, wystarczy zadzwonić na podany przy lokalizacji numer telefonu. Liczba miejsc jest ograniczona.Relateddo football players pay for their uniformscup sealer machine divisoriawhere is cssp training and competency documentedalbuquerque early voting locationsuniversity of hull alumni obituariesfodmap friendly restaurants adelaideashtabula police scannerwas father beocca a real personbuffalo police homicidekatherine lemon clarkmost famous eastenders actorslorne michaels politicsfantasia tour dates 2023andrew townsend austincarriage hill apartments shooting,

 

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…