Redakcja

Redakcja

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Resort rolnictwa wystąpił do Urzędu Ochrony Konsumentów i Konkurencji w sprawie zbadania czy w skupach ogórków nie dochodzi do zmowy cenowej problemie łamania prawa.

Kobiety związane z agrobiznesem są zadowolone z życia na polskiej wsi, w większości chcą tam pozostać, rozwijać się zawodowo i kształcić – wynika z raportu „Sytuacja Kobiet na Wsi” przygotowanego przez Martin&Jacob na zlecenie Banku BNP Paribas.

O tym, że zwierzęta hodowlane mają swoje prawa powinien wiedzieć każdy producent. Ostateczne regulacje dotyczące dobrostanu zwierząt wprowadzono w 1994 r. Ze zmianami obowiązują one do dnia dzisiejszego.

UOKiK nałożył na właściciela sieci Biedronka spółkę Jeronimo Martins Polska karę w wysokości 115 milionów złotych. Podczas kontroli okazało się, że cena w kasach była wyższa niż umieszczana na półkach lub jej całkowicie brakowało. Postępowanie tego typu narusza prawa konsumentów.

Bydło szwajcarskie brunatne (brown swiss) przez wielu specjalistów uważane jest za najstarszą rasę bydła w Europie. .Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka prowadzi program hodowlany dla tej rasy.

W Polsce liczba ubojów utrzymuje się na stosunkowo niskim poziomie. Sezon urlopowy nie napędził handlu na zadowalającym poziomie. Na krajowy rynek trafia żywiec z Niemiec oraz wieprzowina z Belgii.

PROCAM opublikował komunikat dotyczący wyników lustracji pól kukurydzy. Uprawy najczęsciej atakuje omacnica prosowianka, rolnica zbożówka lub mszyce zbożowe. 

Leśnik zastrzelił żubra i wyciął z niego mięso. W dniu dzisiejszym stanął przed sądem. Grozi mu kara do 5-ciu lat pozbawienia wolności. To nie pierwszy przypadek, kiedy osoba mająca chronić zwierzę objęte ochroną ścisłą, zabija je - informuje Fundacja WWF Polska.

Strona 1 z 397

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…