Targi w Sielinku 2022 - dwa dni z nowoczesnym rolnictwem

08 czerwiec 2022
(0 Głosów)
Autor 
Targi w Sielinku 2022 fot. WODR Poznań

Oficjalna prapremiera platformy doradczej eDWIN, setki rozmaitych zwierząt, nowoczesny sprzęt rolniczy i środki do produkcji rolnej oraz różnorodne rośliny uprawne - tak w skrócie przedstawiał się pierwszy dzień targów w Sielinku, które 4-5 czerwca są organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Największa coroczna impreza organizowana przez WODR ponownie przyciąga tłumy odwiedzających.

– Targi w Sielinku co roku są okazją, aby w gronie fachowców porozmawiać o najnowszych trendach i rozwiązaniach w produkcji rolniczej. Przykładem takich rozwiązań jest platforma doradcza eDWIN, z której mogą już korzystać rolnicy. Platforma eDWIN to jeden z wielu aspektów, które są prezentowane na targach w Sielinku. Wielkopolskie Targi Rolnicze to okazja, by uzyskać informacje na temat sprzętu rolniczego oraz środków do produkcji rolnej – mówił podczas otwarcia targów Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Targi w Sielinku, czyli dwa dni z nowoczesnym rolnictwem

Targi w Sielinku od lat są okazją, by zapoznać się z nowoczesnym, współczesnym rolnictwem. Nie inaczej jest także w tym roku. Odwiedzający mogą zobaczyć nowoczesny sprzęt rolniczy oraz dowiedzieć się o możliwości wykorzystania dronów w rolnictwie do ochrony kukurydzy przed omacnicą prosowianką w ramach usługi Poldrony, którą oferuje Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Jednym z kluczowych punktów programu była prapremiera platformy doradczej eDWIN, która właśnie została udostępniona rolnikom. To platforma, która jest całkowicie darmowa oraz dostępna zarówno na komputery, jak i urządzenia mobilne. eDWIN ma wspomagać rolników w pracy między innymi poprzez wysyłanie powiadomień o szkodnikach lub zagrożeniach na polu, ostrzeżenia przed załamaniem pogody oraz ułatwić kontakt z doradcą rolniczym.

– W dzisiejszym świecie, w którym nowoczesne technologie są obecne praktycznie w każdej dziedzinie życia, niezbędne jest także wykorzystywanie innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie. Chcąc rozwijać polskie rolnictwo oraz pomagać rolnikom w codziennej pracy, zachęcamy ich do odważnego wykorzystywania nowoczesnych technologii – nie ma wątpliwości Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Setki zwierząt, roślin oraz ogródek ziołowo-kwiatowy na targach w Sielinku

Na odwiedzających czekają także kolekcje wielu roślin uprawnych (ponad 300 poletek) oraz energetycznych. W tym roku WODR prezentuje poletka demonstracyjne między innymi zbóż jarych, ozimych, rzepaku ozimego oraz roślin strączkowych. Doradcy WODR oraz przedstawiciele firm nasiennych są dostępni do dyspozycji odwiedzających, aby omówić poszczególne odmiany i gatunki roślin.

Ponadto, miłośnicy roślin mają okazję zobaczyć ogródek ziołowo-kwiatowy, który jest prowadzony przez pracowników WODR. W ramach zwiedzania specjaliści WODR opowiadają o możliwościach zastosowania różnorodnych ziół w kuchni.

Zainteresowane osoby mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistów i przedstawicieli instytucji rolniczych takich jak: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Okręgowa Stacja Chemiczno-Rolnicza, Wielkopolska Izba Rolnicza, Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Po raz kolejny dużym zainteresowaniem cieszą się pokazy różnorodnych zwierząt. Odwiedzający mogą na żywo obserwować obejrzeć gęsi, króliki, owce, konie, bydło mleczne oraz bydło mięsne.

Krajowe Dni Pola Sielinko 2023

Targi w Sielinku są imprezą towarzyszącą Krajowym Dniom Pola Poświętne 2022. Jednocześnie jest to dla Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego próba przed przyszłorocznymi, ogólnopolskimi Krajowymi Dniami Pola, które WODR zorganizuje na początku czerwca w Sielinku.

– Już teraz zapraszam Państwa do Sielinka również za rok, kiedy to Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu będzie organizatorem Krajowych Dni Pola Sielinko 2023 – mówi Jacek Sommerfeld.

Tegoroczne Krajowe Dni Pola Poświętne 2022 odbędą się 11-13 czerwca. Ich organizatorem jest Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…