Znaleziono kolejny niewybuch. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa!

29 kwiecień 2021
(0 Głosów)
Autor 
Takich znalezionych przedmiotów nie należy dotykać, a tym bardziej przenosić. fot. policja

Podczas prac polowych w miejscowości Worgule znaleziony został pocisk artyleryjski. Funkcjonariusze janowskiego komisariatu zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchu do czasu przyjazdu saperów.

Mundurowi zneutralizowali już pocisk oraz sprawdzili pobliski teren nie ujawniając kolejnych niebezpiecznych przedmiotów.

 

27 kwietnia przed południem dyżurny bialskiej komendy został powiadomiony, że w miejscowości Worgule, podczas wykonywania prac polowych znaleziony został przedmiot przypominający niewybuch.

 

Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że takich przedmiotów nie należy dotykać, a tym bardziej przenosić.

Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Zabezpieczyli również miejsce, do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie.

Okazało się wówczas, że jest to niewybuch pocisku artyleryjskiego prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

Jeszcze tego samego dnia pocisk zneutralizowany został przez saperów, którzy sprawdzili również pobliski teren, nie ujawniając kolejnych niebezpiecznych przedmiotów.

Przy tej okazji apelujemy o rozwagę w przypadku odnalezienia niewybuchów. Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci.

Czytaj również >> Zatajanie odkrytych zabytków może rolnika słono kosztować

 

Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

 

 

Źródło: KMP Biała Podlaska

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…