Wydrukuj tę stronę

Chów drobiu bez antybiotyków na Ukrainie nowym kierunkiem rozowju sektora

16 wrzesień 2020
(0 Głosów)
Autor 
Trzy fermy należące do MHP otrzymały certyfikat w zakresie możliwości oznaczania swoich produktów znakiem „bez antybiotyków”

Trzy fermy należące do ukraińskiego MHP otrzymały certyfikat w zakresie możliwości oznaczania swoich produktów znakiem „bez antybiotyków”.  O zmianach podejścia do hodowli na Ukrainie informowaliśmy już wcześniej.

Ukraiński gigant drobiarski chce wejść w segment produkcji ekologicznej. Firma podpisała memorandum o strategicznym  partnerstwie z pozarządową organizacją „Organic Ukrainie”.

Zobacz również >> Ukraiński MHP stawia na rolnictwo ekologiczne

- Okazuje się, że MHP nie przechodzi także obojętnie obok popularnego tematu redukcji stosowania środków przeciwbakteryjnych w chowie drobiu. Ukraińcy włączyli w swoim modelu biznesowym nowe elementy działania wychodząc naprzeciw globalnym trendom chowu bez antybiotyków – informuje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz.

Trzy fermy należące do MHP otrzymały certyfikat w zakresie możliwości oznaczania swoich produktów znakiem „bez antybiotyków”.  W opinii przedstawicieli firmy, oznacza to, że nie tylko w samym produkcie końcowym nie ma pozostałości antybiotyków, ale także nie były one wykorzystywane w hodowli drobiu.

 

 

Oprac. Sabina Pietrek, źródło: KIPDiP

Redakcja

Ostatnie od Redakcja

Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…