Upadek legendarnej marki polskich ciągników URSUS

15 lipiec 2021
(0 Głosów)
Autor 
fot. mat. prasowe

PiS zapowiadało odbudowę polskich marek, wsparcie dla polskiego przemysłu, przemysłu rolno-spożywczego i rolnictwa. Tymczasem 12 lipca sąd w Warszawie ogłosił upadłość legendarnej marki ciągników "Ursus". - Obietnice PiS-u to bujdy na resorach. Gdzie jest pomoc dla rolnictwa i polskich przedsiębiorców? - pytają ludowcy. 

12 lipca br. Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował o odrzuceniu wniosku o otwarcie postępowania sanacyjnego w spółce Ursus. To oznacza koniec legendarnej, polskiej marki ciągników. 

 

Gdzie jest pomoc państwa dla polskich przedsiębiorców?  

 

- Gdzie jest rząd, gdzie jest minister rolnictwa, gdzie jest minister aktywów państwowych i wszyscy ci, którzy powinni pomagać? - pyta poseł Stefan Krajewski

Gołym okiem widać, że rządzący zamiast pomagać, wolą inwestować w propagandę “sukcesu”. 

- Wolą kupować media, które mogą nieprzychylnie napisać o rządzących. Wolą inwestować w propagandę sukcesu. Natomiast pomocy dla przedsiębiorcy, który z różnych powodów znalazł się w tarapatach - nie ma - stwierdził Stefan Krajewski. 

- Wszyscy chętnie jadą na wieś i opowiadają o sukcesach, a pomocy brak - kontynuował poseł PSL. 

PiS w 2015, a później 2018 roku w “Planie dla wsi” zapowiadało odbudowanie przemysłu rolno-spożywczego. Dzisiaj widzimy, że te obietnice spełzły na niczym. Były to bujdy na resorach - dodał rzecznik prasowy ludowców, Miłosz Motyka. 

Będziemy pytać ministra rolnictwa - jakie działania podjął, aby uratować polską spółkę?  

- Dotuje się 20-oma mln zł amerykański bank, a jednocześnie doprowadza się do upadku spółki Ursus. Opowiada się na konferencjach prasowych jak dba się o polskie rolnictwo, a jednocześnie ani złotówką nie wspiera się polskiej firmy. Forsują “lex TVN” by spółki skarbu państwa wykupiły udziały w prywatnej telewizji, a nie ratują Ursusa. To skandal! Polskie władze powinny dbać o polskie spółki, nie zagraniczne - stwierdził rzecznik prasowy PSL, Miłosz Motyka. 

 

 

Źródło: Biuro prasowe PSL

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…