Weterynarz uznał, że zwierzęta były wychudzone i zaniedbane

03 marzec 2020
(0 Głosów)
Autor 
Powiatowy Lekarz Weterynarii skierował już wniosek do przedstawiciela Urzędu Gminy w Wielbarku, o odebranie gospodarzowi części zwierząt hodowlanych Fot. policja.gov/ ilustracyjne

Policjanci z KPP w Szczytnie prowadzą postępowanie dotyczące znęcania się nad zwierzętami. W prowadzonym przez 43-latka gospodarstwie rolnym hodowane były min. krowy, konie i owce. Weterynarz uznał, że były one znacznie zaniedbane. Za ten czyn przewiduje się karę pozbawienia wolności do 2 lat.

Policję zawiadomili zaniepokojeni mieszkańcy gminy Wielbark. Funkcjonariusz po przybyciu na miejsce ustalił, że w prowadzonym przez 43-latka gospodarstwie rolnym hodowane były krowy, cielaki, konie i owce. Większość zwierząt była znaczenie zaniedbana. W ocenie lekarza weterynarii stan, w jakim znajdowały się zwierzęta, wskazywał na to, że były one wygłodzone, wychudzone i znacznie zaniedbane.

Gospodarz straci część zwierząt
Powiatowy Lekarz Weterynarii skierował już wniosek do przedstawiciela Urzędu Gminy w Wielbarku, o odebranie gospodarzowi części zwierząt hodowlanych. Za znęcanie się nad zwierzęciem ustawa o ochronie zwierząt przewiduję karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…