Problem wymierania pszczół dotyczy także Rosji

30 lipiec 2019
(0 Głosów)
Autor 
Federalne Naukowe Centrum Pszczelarstwa wskazuje, że do masowej śmierci pszczół przyczyniło się nadmierne stosowanie pestycydów

Wiele krajów boryka się z problemem wymierania pszczół, które najprawdopodobniej spowodowane jest nadmiernym stosowaniem pestycydów. W Rosji, hodowcy pszczół stracili w ciągu ostatnich kilku miesięcy około 80 tysięcy tych niezwykle pożytecznych owadów.

Narodowy Związek Pszczelarzy ogłosił, że masowa śmierć pszczół dotknęła 20 rosyjskich regionów w centralnej i południowej części kraju. Owady wyginęły między majem a czerwcem. Dotyczy to pasiek, które znajdują się blisko pól uprawnych, na których stosowane są środki owadobójcze.

W całej Rosji jest około 3,5 miliona rodzin pszczelich. Zgodnie z prognozami, masowa śmierć pszczół spowoduje spadek produkcji miodu o 25-30%, a straty wśród pszczelarzy szacowane są na ponad 31 milionów dolarów. Pełny  raport w tej sprawie zostanie przygotowany 1 sierpnia i będzie on zawierał informacje, które pozwolą dokładnie oszacować straty.

Większa ilość środków owadobójczych
Federalne Naukowe Centrum Pszczelarstwa poinformowało, że do masowej śmierci pszczół przyczyniło się nadmierne stosowanie pestycydów. W tym roku, wiosna nadeszła wcześniej, a rolnicy użyli większą ilość środków owadobójczych, aby wyeliminować szkodniki. Jednak ucierpiały na tym pszczoły, a liczba martwych owadów może jeszcze wzrosnąć. Oznacza to także, że na rynku pojawi się znacznie więcej sztucznego miodu.

Chiny największym producentem miodu
Rosja produkuje średnio około 100 tysięcy ton miodu rocznie. Unia Europejska wytwarza około 250 tysięcy ton miodu rocznie i jest drugim największym producentem na świecie. Pierwsze miejsce zajmują Chiny, które produkują ponad 500 tysięcy ton miodu rocznie.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…