Ceny mleka nadal spadają

29 maj 2019
(0 Głosów)
Autor 
Najwyższe ceny w skupach odnotowano po raz kolejny na Podlasiu

Według danych GUS opublikowanych w dniu 22 maja 2019 r. średnia cena skupu mleka w kwietniu bieżącego roku ukształtowała się na poziomie 135,85 PLN/hl i była o 1,4% niższa od ceny w marcu. Suma ta była jednak o 2,8% wyższa od ceny w kwietniu 2018 roku.

Nadal najwięcej na mleku zarabiają producenci z Podlasia. W marcu 2019 w tamtejszych skupach płacono 145,10 zł/1 hl. Średnia kwota z kwietnia jest niższa.

Najwyższe ceny odnotowane zostały w województwach: podlaskim – 141,90 PLN/hl, następnie opolskim – 139,24 PLN/hl i dolnośląskim – 138,05 PLN/hl.

Zobacz również >> Najwyższe ceny mleka na Podlasiu

W zeszłym miesiącu najniższą cenę otrzymywali producenci z województw: małopolskiego – 125,68 PLN/hl, łódzkiego – 127,48 PLN/hl oraz świętokrzyskiego – 128,27 PLN/hl.

- Od wielu lat politykę cenową na rynku mleka regulują notowania na giełdzie Global Dairy Trade. Od kilku notowań na GDT odnotowywany jest wzrostowy trend, jednak w Polsce czwarty miesiąc z rzędu cena spada. Można z tego wywnioskować, że zależności cenowe i powiązania rynkowe, które funkcjonowały do tej pory zostały rozregulowane - komentuje Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…