Silne gradobicie zniszczyło uprawy w Australii i zabiło krowy w RPA

07 grudzień 2018
(0 Głosów)
Autor 
Krowy zabite przez gradobicie w RPA Źródło: Twitter/ zmianynaziemi.pl

Nietypowe zjawiska pogodowe to problem o zasięgu globalnym. Pogoda szaleje nie tylko w USA. W ostatnim czasie anomalie wystąpiły w Afryce i Azji. Na jednej z pustyń w Arabii Saudyjskiej doszło do gradobicia! Grad pozabijał także krowy w Południowej Afryce i zniszczył uprawy w Australii.

Ekstremalne zjawiska pogodowe przybierają na sile i utrudniają życie nie tylko polskim rolnikom. Potężne gradobicie pokryło lodową pierzyną pustynię w Arabii Saudyjskiej zmieniając monotonny żółty krajobraz w biały i zimowy. Spadły ogromne ilości gradu, ale na szczęście nie doszło do większych problemów poza licznymi podtopieniami.

anomalie zycierolnika

 

Potężne gradobicie wystąpiło także w Swazilandzie w Republice Południowej Afryki. Było ono na tyle silne, że spadające z nieba kule lodowe zdołały zabić ponad 18 zwierząt gospodarskich. Miejscowi farmerzy byli w szoku z powodu siły zjawiska i ilości pozostawionych po sobie zniszczeń.

Co ciekawe w ostatnich dniach również na antypodach doszło do spektakularnego gradobicia z gradzinami o wielkości ponad 4 centymetrów. Ich skutkiem było zniszczenie wielu upraw w Australii.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…