Bydło pozostawione nocą na pastwisku to łatwy łup dla złodzieja

30 czerwiec 2018
(0 Głosów)
Autor 
Pomimo apeli i ostrzeżeń wciąż zdarza się, że rolnicy nocą pozostawiają bez jakiegokolwiek dozoru na pastwiskach konie i krowy Fot. zycierolnika.pl

Policjanci z KPP Mońki apelują o zwiększenie nadzoru nad pozostawionym na pastwiskach bydłem, które w ostatnim czasie pada łupem złodziei nocną porą.

Warte kilka tysięcy bydło pozostawione nocą na pastwisku, z dala od miejsc przebywania ludzi, jest bezmyślnym zaproszeniem dla złodzieja. Niestety pomimo apeli i ostrzeżeń Policji wciąż zdarza się, że rolnicy nocą pozostawiają bez jakiegokolwiek dozoru na pastwiskach konie i krowy. O problemie z kradzieżami zwierząt gospodarskich na Podlasiu pisaliśmy już w zeszłym roku.

Czytaj również>> Kradzieże zwierząt gospodarskich na Podlasiu

 

Apel podlaskich policjantów

W związku z odnotowanymi zdarzeniami dotyczącymi kradzieży policjanci z Podlasia apelują do gospodarzy o zwrócenie na nie szczególnej uwagi i zadbanie o ich bezpieczeństwo. Wręcz nieoceniona w takich przypadkach jest sąsiedzka czujność i wzajemna pomoc. Bydło pozostawione nocą bez dozoru i opieki może stać się łatwym łupem dla złodziei.

Policjanci proszą także o właściwe zabezpieczenie pomieszczeń gospodarczych, zamykanie drzwi i bram do pomieszczeń gdzie przebywają zwierzęta, zwracanie uwagi na osoby i pojazdy podejrzane znajdujące się w bliskim sąsiedztwie gospodarstwa.

 

W przypadku stwierdzenia kradzieży należy jak najszybciej powiadomić policję.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…