Wydrukuj tę stronę

Turystyczne Mistrzostwa Blogerów – wciąż można zagłosować na swojego faworyta

18 listopad 2020
(1 Głos)
Autor 
Turystyczne Mistrzostwa Blogerów to jedyna akcja w Polsce promująca turystykę krajową,

Rywalizacja w ramach 3. Turystycznych Mistrzostw Blogerów dobiegła już końca. Influencerzy, reprezentujący 16 województw, pojedynkowali się ze sobą na filmy, słowa i zdjęcia. Teraz nadszedł czas na werdykt – a ten zależy także od internautów. Głosowanie trwa od 10 do 24 listopada.

Turystyczne Mistrzostwa Blogerów to jedyna akcja w Polsce promująca turystykę krajową. Finaliści musieli przygotować minimum dwa wpisy na blogi oraz jeden materiał wideo, a także sześć postów na Facebooku oraz sześć postów na Instagramie, które dotyczyć mają kilkudniowego wypadu do przydzielonego województwa. Twórcy szukali ciekawych, nieoczywistych miejsc. Prezentowali też pomysły na realizację Polskiego Bonu Turystycznego.

Sezon wakacyjny  w tym roku pokazał nam, że w wielu krajach w związku z  pandemią na znaczeniu zyskała turystyka krajowa. Ten trend można było również zaobserwować  u nas. Polska bez wątpienia kryje wiele wyjątkowych miejsc. Są takie  lokalizacje, które nie zdobyły jeszcze tak dużej popularności, a bez problemu mogą konkurować z zagranicznymi atrakcjami turystycznymi. Powinniśmy pokazywać je i zachęcać do krajowej turystyki — powiedział Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

Jak zagłosować na ulubionego blogera?
O tym, kto zwycięży w mistrzostwach zadecydują trzy czynniki: wyniki głosowania internautów, zasięgi wygenerowane przez blogerów oraz opinia kapituły. Swój głos można oddać za pomocą aplikacji umieszczonej na stronie konkursu mistrzostwablogerow.polska.travel, która będzie aktywna od 10 do 24 listopada. Zagłosować można tylko 1 raz na 48 godzin za pośrednictwem adresu e-mail.

— Tematem przewodnim tegorocznej edycji Turystycznych Mistrzostw Blogerów są nieodkryte, ale warte odwiedzenia zakątki Polski. Uczestnicy bardzo dobrze wywiązali się ze swoich zadań i wysoko zawiesili poprzeczkę. Zachęcam wszystkich do głosowania na swoich faworytów. Jestem przekonany, że materiały zamieszczone na stronie internetowej mistrzostw, będą dla Państwa inspiracją do bezpiecznej podróży, kiedy obecnie wprowadzone restrykcje zostaną zniesione — dodał Rafał Szlachta, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Wyniki Konkursu poznamy 10 grudnia. Zwycięzca mistrzostw otrzyma łącznie 13,5 tys. zł netto, oraz możliwość dalszej współpracy przy projektach realizowanych przez Polską Organizację Turystyczną. Pozostałe nagrody też są atrakcyjne. Dla blogera, który zajmie drugie miejsce przewidziano nagrodę w wysokości 8,5 tys. zł netto, a bloger, który zajmie trzecie miejsce otrzyma łącznie 6,5 tys. zł netto.

Redakcja

Ostatnie od Redakcja

Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…