Oszuści proponują starszym osobom zakup testu na koronawirusa

12 kwiecień 2020
(0 Głosów)
Autor 
Policja ostrzega wszystkich, aby nie pozwolić się oszukać w związku z epidemią koronawirusa Fot. Lubuska Policja

Policja ostrzega przed oszustami, którzy wykorzystują czas epidemii do okradania starszych osób z ich oszczędności. Oszuści mogą proponować zakup np. uzdrawiającego amuletu lub testu na koronawirusa.

W takiej sytuacji znalazła się jedna z zielonogórzanek, która  powiadomiła policję o tym, że odebrała połączenie telefoniczne z nagranym komunikatem: "Jeżeli chcesz sobie zrobić test na koronawirusa, wciśnij 1". Zielonogórzance wydało się to bardzo podejrzane i zakończyła połączenie. Postąpiła bardzo rozsądnie. To kolejny pomysł na oszustwo i wyłudzenie niemałych pieniędzy.

- Prawdopodobnie po wciśnięciu wymaganego numeru nastąpi przekierowanie na numer płatny i zostaną naliczone duże koszty tego połączenia - informują policjanci.


Policja ostrzega wszystkich, aby nie pozwolić się oszukać i okraść z pieniędzy poprzez wykonywanie podejrzanych połączeń telefonicznych, klikanie w podejrzane linki w SMS-ach i e-mailach lub otwieranie załączników przysłanych z nieznanych adresów.

 

 

Oprac. Sabina Pietrek

 

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…