Na co Polacy planują wydać najwięcej pieniędzy w 2020 roku?

08 styczeń 2020
(0 Głosów)
Autor 
Dużo ankietowanych Polaków (49%) ma też w planach remont domu lub mieszkania

Jak wynika z badania Barometr Providenta, prawie 70% Polaków przewiduje, że czekające ich wydatki w 2020 roku będą większe. Duża część ankietowanych ma już konkretne plany.

Na 2020 r. mamy zaplanowane przede wszystkim (54% ankietowanych) bieżące wydatki, np. na zakupy spożywcze czy rachunki. Dużo pytanych Polaków (49%) ma też w planach remont domu lub mieszkania. Połowa badanych myśli już także o wakacyjnym wyjeździe, który postrzegany jest  jako spory wydatek. 36% Polaków planuje zakup sprzętu RTV lub AGD, a tylko nieco mniej chce zadbać o swoje zdrowie.

- Mowa tutaj o wizytach u lekarza, wydatkach na leki czy generalnie na poprawę swojej kondycji zdrowotnej – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Magda Maślana, ekspert ds. PR w Provident Polska.

 

Na co w 2020 r. wydamy największe sumy pieniędzy?
27% zapytanych osób w odpowiedzi wskazało remont domu lub mieszkania. Dosyć często podawaną odpowiedzią (16%) był również zakup samochodu. Nieco mniej osób (10%) uznało, że największym tegorocznym wyzwaniem finansowym będzie wyjazd na wakacje.

Okazuje się, że Polacy podchodzą do swoich wydatków w 2020 r. z rozsądkiem. Większość w celu sfinansowani swoich noworocznych planów zamierza sięgnąć po oszczędności. Deklaruje to ok. 3/5 badanych. 42% ankietowanych do pokrycia kosztów wystarczą bieżące dochody. 22% – aby móc zrealizować swoje plany – pożyczy potrzebne pieniądze w banku lub instytucji finansowej. Tylko 3% osób badanych zamierza poprosić o pomoc finansową bliskich bądź znajomych.

 

Źródło: infoWire.pl

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…