Jak Polacy planują spędzić Sylwestra?

30 grudzień 2018
(0 Głosów)
Autor 
Żadnych kosztów w związku z nastaniem nowego roku nie ma zamiaru ponieść aż 12% respondentów

Badanie Barometr Providenta wykazało, że 37% Polaków przywita nowy rok w domu. 1/4 osób wybiera się na sylwestra do znajomych. Jeśli chodzi o sylwestrowe imprezy plenerowe, bale czy wyjazdy, cieszą się one niewielką popularnością.

Polacy liczą każdy grosz

Na pytanie dlaczego tak sporo badanych zamierza spędzić sylwestra w domu? 37% z nich odpowiedziało, że po prostu to lubi. Często powodem rezygnacji z sylwestrowej imprezy jest jednak sytuacja finansowa. Dużo osób nigdzie nie pójdzie, bo nie chce wydawać pieniędzy na sylwestra lub ich po prostu na ten cel nie ma. Warto zauważyć, że żadnych kosztów w związku z nastaniem nowego roku nie ma zamiaru ponieść aż 12% respondentów.

Na sylwestrze się na… jemy

Polacy, którzy na wydatki się jednak zdecydowali, zmniejszą zawartość swojego portfela średnio o 219 zł.

- Większość tej kwoty przeznaczymy na jedzenie (ok. 80 zł) oraz alkohol (ok. 50 zł). Reszta pieniędzy pójdzie na ubrania, kosmetyki, jak również czasami wejściówki do klubu bądź inne opłaty, które są związane z sylwestrową nocą – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Karolina Łuczak, kierownik biura prasowego i komunikacji wewnętrznej w Provident Polska.

Sylwester raczej  z bieżących dochodów

68% badanych sfinansuje tegorocznego sylwestra z bieżących dochodów. Niecałe 30% respondentów skorzysta z oszczędności. Jedynie kilka procent osób weźmie zaś na sylwestra pożyczkę.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…