Utrzymanie zjazdów z dróg publicznych nie powinno być po stronie właściciela gruntu

26 grudzień 2020
(0 Głosów)
Autor 
Obecnie większość przepustów pod zjazdami jest zamulona

Zarząd KRIR zwrócił się do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka o zmianę przepisów artykułu 30 ustawy o drogach publicznych, które nakładają obowiązek utrzymywania zjazdów, łącznie ze znajdującymi się pod nimi przepustami przez właścicieli gruntów.

Wyżej wymienione przepisy obligują właścicieli lub użytkowników gruntów przyległych do drogi do utrzymywania zjazdów, łącznie ze znajdującymi się pod nimi przepustami.

- Jeżeli zjazdy, które są w pasie drogowym, nie będą utrzymane w należytym stanie przez właścicieli lub użytkowników działek, zostanie nałożona na nich kara lub zostaną one rozebrane. Z praktycznego  punktu widzenia utrzymanie przejazdów we właściwym stanie przez właścicieli działek jest nie wykonalne, ponieważ wszelkie prace w pasie drogowym wymagają zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu, czego właściciele działek rolnych nie są w stanie zapewnić, ponieważ nie posiadają odpowiednich pozwoleń, znaków i urządzeń  - wyjaśnia Zarząd KRIR.

Zobacz również >> Pijany rolnik gonił swój własny ciągnik

 

Obecnie większość przepustów pod zjazdami jest zamulona, co zostało spowodowane przez nie czyszczenie rowów oraz nie zbieraniem wykoszonej trawy, która tamuje przepływ wody. KRIR zawnioskował o zmianę przepisów w tym zakresie tak, aby to w zakresie obowiązków zarządców dróg było odpowiednie utrzymanie drożności przepustów drogowych pod zjazdami.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…