Można składać wnioski o dołączenie do Systemu Magazynów Autoryzowanych

07 luty 2020
(0 Głosów)
Autor 
Celem funkcjonowania SMA jest zapewnienie możliwości składowania towarów będących przedmiotem obrotu giełdowego

KOWR poinformował o możliwości złożenia wniosku o uczestnictwo w Systemie Magazy-nów Autoryzowanych (SMA), który jest organizowany na potrzeby giełdowego Rynku Towa-rów Rolno -Spożywczych (RTRS).

Rynek tworzony jest przez Towarową Giełdą Energii S.A. w ramach projektu Platforma Żywnościowa w celu prowadzenia obrotu wybranymi towarami rolno-spożywczymi. W okresie pilotażowym, którego rozpoczęcie nastąpi w marcu 2020 r., na RTRS zostanie uruchomiony obrót pszenicą.

Magazyny Autoryzowane szansą na rozszerzenie działalności
Magazyny Autoryzowane są jednym z podstawnych elementów funkcjonowania Platformy Żywnościowej. To sieć profesjonalnych magazynów zorganizowana na zasadach określonych przez Giełdę. Celem funkcjonowania SMA jest zapewnienie możliwości składowania towa-rów będących przedmiotem obrotu giełdowego i prowadzenia rozliczeń transakcji zawiera-nych na Giełdzie.

Przystąpienie do powstającej sieci Magazynów Autoryzowanych stanowi dla właścicieli ma-gazynów doskonałą szansę rozszerzenia działalności o świadczenie usług przechowywania zbóż uczestnikom nowego rynku rolnego, a także możliwość zdywersyfikowania dotychcza-sowych form handlu, poprzez wykorzystanie nowego kanału zbytu dla własnego towaru. Do końca sierpnia 2020 r. dołączenie do systemu będzie bezpłatne.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://platformazywnosciowa.com.pl/index.php/2020/01/31/magazyny-autoryzowane/.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…