INNVIGO zdobywa światowe rynki

13 listopad 2019
(2 Głosów)
Autor 
Sukces firmy w polskich realiach jest niepodważalny: dziś ma ona w swoim portfolio już 41 preparatów Fot. zycierolnika.pl

Polska firma INNVIGO doceniana jest przez rolników za światową jakość produkowanych środków ochrony roślin oraz ich przystępne ceny. Zdobycie zaufania użytkowników i znaczącej pozycji na krajowym rynku to duże osiągnięcie. INNVIGO odważnie wkracza na zagraniczne rynki, gdzie również może pochwalić się sukcesami.

Firma INNVIGO udowodniła, że nawet w tak specyficznej branży, gdzie liczy się kilku dużych graczy o ugruntowanej pozycji, możliwe jest zaistnienie nowego podmiotu, który w krótkim czasie zyska zaufanie klientów w swoim kraju, jak i zaistnieje na zagranicznych rynkach.

Sposób INNVIGO na szybki sukces
Firma INNVIGO powstała już prawie 5 lat temu, w styczniu 2015 roku. Od początku jej cele były odważne i ambitne: dostarczać użytkownikom skuteczne środki ochrony roślin w korzystnych, konkurencyjnych cenach – tak, aby zostać jednym z 5 czołowych dostawców specjalistycznej chemii dla rolnictwa. Wyróżnikiem jest nie tylko jakość i cena produktów, ale też wysoki poziom obsługi klientów, zapewnianej na terenie całej Polski przez wykwalifikowanych doradców – specjalistów do spraw produktów i upraw. Oprócz bieżącego wspierania rolników i sadowników w zakresie doboru preparatów i technologii ochrony INNVIGO prowadzi na szeroką skalę działalność badawczą i edukacyjną, dzieląc się z klientami wiedzą, m.in. podczas organizowanych latem Dni Pola, jak również odbywających się w sezonie zimowym licznych warsztatów i konferencji.

Już na samym początku podjęliśmy decyzję, że będziemy oferować nasze rozwiązania w oparciu o najwyższej jakości serwis, dotyczący nie tylko obsługi firm wprowadzających produkty na rynek, ale rolników, użytkowników naszych środków ochrony roślin – powiedział Krzysztof Golec, Prezes Zarządu INNVIGO. – Nasz sposób funkcjonowania jest modelowym sposobem działania firmy, która dąży do tego, żeby nie tylko oferować swoje rozwiązania, ale aby spotykały się one z oczekiwaniami odbiorców.

Prowadzenie szeroko zakrojonych prac badawczych pozwala na przygotowanie i wdrożenie nowych formulacji i koncentracji znanych już substancji, a także na opracowanie unikalnych preparatów wieloskładnikowych, takich jak wprowadzone w ubiegłym roku z dużym sukcesem Fundamentum 700 WG – trójskładnikowy herbicyd do zwalczania chwastów w zbożach, czy Kier 450 SC – uniwersalny, trójskładnikowy fungicyd do stosowania w wielu uprawach rolniczych i ogrodniczych. W przyszłym sezonie na rynek wejdzie Metodus 650 WG – wieloskładnikowy środek do zwalczania chwastów w kukurydzy. Już dziś INNVIGO zapowiada wprowadzenie kolejnych kompleksowych produktów do różnych upraw.

Jednym ze znacznych osiągnięć firmy jest całościowe wyprodukowanie w Polsce jednego z preparatów dla sadownictwa, środka FruitSmart 3,3 VP – łącznie z syntezą substancji aktywnej (1-metylocyklopropenu), co nie zdarzyło się w naszym kraju nawet od kilkudziesięciu lat.

INNVIGO zdobywa nie tylko polski rynek
Sukces firmy na polskim rynku jest niepodważalny. W chwili obecnej INNVIGO ma w swoim portfolio już 41 preparatów, kompletne programy ochrony głównych upraw rolniczych, stale powiększaną ofertę produktów dla ogrodnictwa – i stała się jednym z wiodących dostawców na krajowym rynku środków ochrony roślin. Ale to nie wszystko. Równolegle z intensywnym rozwojem na rodzimym gruncie INNVIGO wkracza na zagraniczne rynki, zarówno europejskie, jak i odległe, np. dalekowschodnie.

– Prowadzimy sprzedaż już w 11 krajach. Mamy swoje własne oddziały m.in. w Czechach i w Rumunii (INNVIGO Czechy i INNVIGO Rumunia), w każdym z tych państw zarejestrowaliśmy ponad 30 naszych produktów. Dużo zależy od tego, jak sprawnie przebiegają procesy rejestracji w różnych krajach, np. na Słowacji i na Węgrzech mamy po kilka preparatów. Działamy też na Litwie. Natomiast na Ukrainie mamy partnera, obecnie 2 zarejestrowane produkty i chcemy wprowadzić kilka kolejnych preparatów. Jeśli chodzi o rynki pozaeuropejskie, w 2019 roku udało nam się zarejestrować i wprowadzić do sprzedaży 3 produkty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie oprócz powszechnie kojarzonych cytrusów uprawiane są też zboża i warzywa. Prowadzimy zaawansowane działania rejestracyjne w Iraku i w takich krajach, jak Egipt i Liban - opowiedział opowiedział Jacek Zawadzki, Wiceprezes INNVIGO:

Polski regulator na zagranicznych rynkach
Jednym z produktów robiących karierę na zagranicznych rynkach jest FruitSmart 3,3 VP – początkowo zarejestrowany w Polsce jako środek do stosowania w przechowalnictwie jabłek. Po rozszerzeniu rejestracji może być używany także do przechowywania gruszek, gruszek azjatyckich, pigwy pospolitej, śliwek, moreli, brzoskwiń, nektarynek, kiwi, pomidorów, papryki, oberżyny, kapusty głowiastej, kapusty pekińskiej, brokułów, jak również roślin ozdobnych – kwiatów, cebulek tulipanów.

Preparat jest chętnie stosowany przez polskich użytkowników już od pięciu sezonów i ma blisko 50-procentowy udział w krajowym rynku tego typu środków opartych na 1-MCP. FruitSmart trafił do sprzedaży także w Holandii, Hiszpanii, Czechach i Rumunii, uzyskał rejestrację m.in. na Litwie, w Austrii, Wielkiej Brytanii, Belgii i we Włoszech. INNVIGO nawiązało współpracę partnerską z firmą z segmentu środków pozbiorczych, dzięki czemu może wkraczać na inne rynki pozaeuropejskie. Np. w Stanach Zjednoczonych polski regulator został zarejestrowany przez firmę partnerską pod nazwą EasyFresh. INNVIGO prowadzi działania w kierunku rejestracji preparatu w wielu innych krajach świata.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…