Handel w niedziele i święta - kiedy oddać rzepak do skupu?

28 czerwiec 2018
(0 Głosów)
Autor 
Nasiona rzepaku oraz innych roślin rolniczych mogą zostać potraktowane jak ziarno zbóż Fot. zycierolnika.pl

Ograniczenia handlowe w niedziele i święta nie dotyczą skupu nasion rzepaku i innych nasion roślin rolniczych.

W związku z przepisami ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski w porozumieniu z Ministrem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Głównym Inspektorem Pracy informują, że ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w palcówkach handlowych w niedziele i święta nie dotyczą skupu nasion rzepaku i innych nasion roślin rolniczych.

 

Jakich placówek nie dotyczy zakaz handlu

Zgodnie z art. 6 ust.1 pkt 32 ww. ustawy, zakaz handlu w niedziele i święta nie obowiązuje w placówkach handlowych, w których jest prowadzony wyłącznie skup zbóż, buraków cukrowych, owoców, warzyw lub mleka surowego.  

Nasiona rzepaku oraz innych roślin rolniczych mogą zostać potraktowane jak ziarno zbóż. Analogicznie do ziaren zbóż wymagają one szybkiego przyjęcia do skupu w celu zapewnienia prawidłowej jakości i zachowania płynności dostaw.

Resort rolnictwa podkreśla, że celem wprowadzenia przepisów ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni nie było stworzenie zakłócenia prawidłowego funkcjonowania skupów produktów rolnych podczas żniw.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…