Z linii produkcyjnej New Holland zjechała epokowa prasa BigBaler 1290 Plus

01 grudzień 2020
(0 Głosów)
Autor 
Na 30-tysięcznej prasie umieszczono pamiątkową naklejkę, specjalnie stworzoną przez New Holland w celu uczczenia tego wydarzenia Fot. New Holland

Z linii produkcyjnej New Holland zjechała epokowa prasa BigBaler 1290 Plus, będąca dowodem osiągnięcia imponującego kamienia milowego w 30-letniej historii liderowania marki w segmencie pras wielkogabarytowych. Marka New Holland Agriculture może poszczycić się dużym osiągnięciem, którym jest wyprodukowanie 30 tysięcy pras wielkogabarytowych.

Produkcja maszyn trwa od czasu wejścia do tego segmentu w 1987 roku. Przełomowy model BigBaler 1290 Plus powstał w zakładzie produkcyjnym New Holland Agriculture w Zedelgem, na północnym wschodzie Belgii, w którym znajduje się Globalne Centrum Badawczo-Rozwojowe Maszyn Żniwnych marki New Holland. Jego działalność skupia się na projektowaniu i konstruowaniu kombajnów zbożowych, pras i sieczkarni samojezdnych przeznaczonych na eksport do krajów całego świata.

Na 30-tysięcznej prasie umieszczono pamiątkową naklejkę, specjalnie stworzoną przez New Holland w celu uczczenia tego wydarzenia.

– Osiągnięcie kamienia milowego w postaci wyprodukowania 30 tysięcznej prasy wielkogabarytowej to ogromny sukces marki New Holland, zawdzięczany zwłaszcza tym wszystkim, którzy stoją za bogatą spuścizną innowacyjności, którzy przez ten czas utrzymywali i nadal utrzymują nasze prasy wielkogabarytowe na pozycji lidera. Dziękuję pracownikom w Zedelgem, którzy dbają o to, by ta spuścizna była ciągle żywa, tworząc prasy BigBaler dla naszych klientów z całego świata i projektując prasy na miarę przyszłości – powiedział Carlo Lambro, prezydent marki New Holland Agriculture.

– To imponujące osiągnięcie. Każdy z nas tutaj w zakładzie w Zedelgem jest bardzo dumny, że prasy BigBaler, które tu powstają niezmiennie wyznaczają standardy w branży. Nieustannie inwestujemy w najnowocześniejsze technologie produkcyjne i działamy według systemu World Class Manufacturing, zbioru najwyższych standardów produkcyjnych w zakresie zintegrowanego zarządzania zakładami produkcyjnymi i procesami. Efektem jest konsekwentnie wysoka jakość każdej maszyny opuszczającej naszą linię produkcyjną – komentuje Luigi Neirynck, dyrektor zakładu New Holland w Zedelgem.

 Czytaj również>> T6.160 Dynamic Command™ - nowy model ciągnika rolniczego w ofercie New Holland

 

Najbardziej wydajna prasa wielkogabarytowa w tym segmencie
Od 30 lat marka New Holland zajmuje pozycję lidera segmentu pras wielkogabarytowych. Wprowadziła do przemysłu szereg pionierskich rozwiązań, które zmieniły oblicze formowania bel na całym świecie. Do innowacyjnych rozwiązań należą m.in. technologia podwójnych węzłów, system elektronicznej, proporcjonalnej regulacji stopnia zgniotu, wyładunek z prasy ukończonej beli oraz uformowanie po raz pierwszy beli o wymiarach 80 x 90 cm – wszystkie te nowości stały się z czasem standardem obowiązującym w branży.

Dzisiejsze flagowe modele pras wielkogabarytowych BigBaler kontynuują dziedzictwo innowacyjności i pionierskich rozwiązań. Ten przełomowy model BigBaler Plus wyposażony jest w funkcje zwiększające wydajność, takie jak najlepszy w swojej klasie czujnik wypełnienia SmartFillTM, dzięki któremu każda bela ma idealnie taki sam kształt i stopień zgniotu oraz układ IntelliCruiseTM, który steruje prędkością jazdą ciągnika w zależności od obciążenia maszyny, zwiększając wydajność, optymalizując zdolności produkcyjne i zapewniając w efekcie jednorodność beli. Do prasy BigBaler High Density marka wprowadziła dwie unikalne funkcjonalności, należące do najnowszych rozwiązań wśród ogromu innowacji wprowadzonych przez New Holland w segmencie pras. Pierwsza z nich to unikatowy komponent układu napędowego w postaci przekładni SmartShiftTM, zdobywca srebrnego medalu Agritechnica Innovation Award 2019 na targach Agritechnica. Rozwiązanie to znacząco usprawnia parametry pracy, podnosi komfort operatora i chroni układ napędowy zarówno prasy jak i ciągnika. Druga funkcjonalność to technologia wiązania węzłów Loop MasterTM – pierwszy na świecie system wiązania podwójnych węzłów, zapobiegający zanieczyszczaniu środowiska resztkami sznurka. Prasa wielkogabarytowa typu High Density została także wyróżniona tytułem „Maszyny Roku 2020” w kategorii maszyn do zbioru, przyznanym jej przez jury składające się z europejskich dziennikarzy z wiodących europejskich magazynów o tematyce rolniczej.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…