Kradli pszczelarzom ule z pszczołami i sprzedawali żeby zarobić

01 sierpień 2020
(0 Głosów)
Autor 
Złodzieje uli zostali wytropieni i zatrzymani przez polkowickich i grębocickich policjantów KPP w Polkowicach

Policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy łącznie mieli ukraść 4 ule wraz z rodzinami pszczelimi, by następnie je sprzedawać i na tym dobrze zarabiać. Zatrzymani mieszkańcy gminy Grębocice usłyszeli już w tej sprawie zarzuty.

Policjanci z KKP w Polkowicach w krótkim okresie czasu otrzymali zgłoszenia o kradzieży uli wraz z pszczołami z dwóch różnych lokalizacji na terenie gminy Grębocice. Sprawą zajęli się kryminalni i dzielnicowi z Grębocic, którym udało się dotrzeć do wszystkich złodziei.

Funkcjonariusze ustalili, że za pierwszą z kradzieży, kiedy to łupem sprawców padły 4 ule z wyposażeniem i wraz z rodzinami pszczelimi, stało dwóch 18-latków i 23-latek. Wszyscy mieszkańcy gminy Grębocice usłyszeli zarzuty kradzieży.

- W toku dalszych czynności okazało się, że dwóch z wymienionych mężczyzn stało również za kolejną kradzieżą. Tym razem do sprawców dołączył 27-latek, również mieszkaniec gminy Grębocice, który z kolei odpowie za ten czyn w warunkach tzw. „recydywy”, bowiem był on już skazany na karę pozbawienia wolności m.in. za kradzieże. Tak jak i za pierwszym razem również w przypadku drugiego przestępstwa policjanci wytropili wszystkich sprawców i przedstawili im zarzuty kradzieży, za który to czyn mogą spędzić w więzieniu nawet 5 lat. Wyjątkiem jest 27-letni recydywista, którego kara może być jeszcze wyższa. - poinformował mł.asp. Przemysław Rybikowski z KPP w Polkowicach.  

 

Podwójny sukces
Policjanci nie tylko w całości odzyskali skradzione mienie o łącznej wartości 16300 złotych, ale również ustalili personalia dwóch paserów, którzy odkupili skradzione ule, wiedząc, że pochodzą one z przestępstwa. 36-letni i 39-letni mieszkańcy gminy Grębocice usłyszeli zarzut paserstwa, za co także grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Oprac. Sabina Pietrek, źródło: Policja.pl

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…