Maj najlepszym miesiącem w sprzedaży traktorów

09 czerwiec 2020
(0 Głosów)
Autor 
Ciągniki New Holland sprzedały się w maju w liczbie 190 sztuk fot.zycierolnika.pl

Majowa sprzedaż ciągników rolniczych jest zaskakująco wysoka, ponieważ wyniosła 918 sztuk i była wyższa od ubiegłorocznej o 33 procent. To również najlepszy sprzedażowo miesiąc w 2020 roku. Dane wskazują na to, że koronawirus nie ma większego wpływu na sprzedaż ciągników w Polsce.

Pandemia koronawirusa nie spowodowała załamania sprzedaży nowych maszyn, co obserwuje się na rynku samochodowym. Wzrosty sprzedaży są imponujące i dotyczą zdecydowanej większości marek. W maju rolnicy kupili 918 nowych traktorów i był to najlepszy wynik w tym roku.

Na podium New Holland, John Deere i Kubota

New Holland sprzedał w maju 190 sztuk nowych ciągników. Było to o 41 sztuk więcej niż w kwietniu i 75 sztuk więcej niż przed rokiem. Nadal co piąty sprzedawany traktor w Polsce to właśnie New Holland. Od początku roku na pola wyjechały już 783 traktory producenta. Porównując ten wynik do 2019 roku widoczna jest wyraźna poprawa (+256 szt.).

Również w maju drugie miejsce pod względem sprzedaży nowych ciągników zajął John Deere. Majowe wyniki producenta to 129 sztuk i poprawa w stosunku do ubiegłego miesiąca o 41 sztuk. Po pięciu miesiącach 2020 roku John Deere drugą najczęściej wybieraną marką przez polskich rolników. Rolnicy kupili już 442 traktory z logo jelonka. Daje to blisko 12 proc. udział w rynku.

Dużym zainteresowaniem cieszą się również pomarańczowe traktory marki Kubota, kótre sprzedały się w ilości 115 sztuk. To 48 sztuk więcej niż w kwietniu i 37 więcej niż przed rokiem. Firma utrzymuje 11 proc. udział w rynku i systematycznie poprawie swoje wyniki z 2019 roku (+7 proc.)

Na sukcesy mogą też liczyć inne marki. Zdecydowanie lepsze wyniki niż przed rokiem zaprezentowały marki Deuzt-Fahr oraz Zetor – odpowiednio + 27 i + 24 sztuki. W maju obie marki sprzedawały bardzo podobnie. Deutz-Fahr to 83 sztuki. Firma jest drugą – po New Holland – marką o największych wzrostach sprzedaży w stosunku do ubiegłego roku (+148 szt | + 57%).

Zetor sprzedał w maju 82 traktory i to najlepszy miesiąc dla czeskiego producenta w tym roku. Od początku roku na rolnicy kupili 339 Zetory.

 


John Deere 6120M najczęściej kupowanym ciągnikiem

Majowa rywalizacja o miano najczęściej nabywanego modelu była wyjątkowo zacięta.  Ostatecznie to John Deere 6120M był najpopularniejszym modelem. Rolnicy kupili 29 sztuk tego ciągnika. Sprzedaje się on lepiej niż przed rokiem (+32 proc.) i jest jednocześnie drugim najczęściej wybieranym modelem w tym roku.

Najpopularniejszym tegorocznym modelem, ale w majowym zestawieniu występującym na drugiej pozycji, jest Zetor Major 80 CL. Model ten sprzedaje się znacznie lepiej niż przed rokiem (+ 48 proc.). W maju znalazł 27 nabywców.

O jedną sztukę mniej (26 szt.) odnotował New Holland TD 5.85. Był to trzeci najczęściej wybierany model w maju.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…