New Holland powiększył swoją rodzinę ciągników T5 o nowe modele Dynamic Command

18 maj 2020
(0 Głosów)
Autor 
Ciągnik New Holland T5 Dynamic Command fot. New Holland

Popularna rodzina ciągników New Holland Agriculture T5 powiększyła się o nowe modele Dynamic Command™. Niezwykła zwrotność pozwala osiągnąć maksymalną wydajność gospodarstwom mieszanym i mlecznym, wykonując szeroki wachlarz prac rolnych, min. pracę z ładowaczem czołowym, prace transportowe, czy napędzając maszyny wykorzystujące WOM, jak np. kosiarki, prasy rolujące, agregaty aktywne.

Nowe rozwiązania w ciągniku pozwalają na bardziej komfortową pracę.  Zachowana jest przestrzeń i wysoki poziom komfortu przy kabinie z niskim profilem, a innowacyjny układ neutralizacji spalin Hi-ESCR2, pozwalający na spełnienie najnowszych norm emisji spalin Stage V,  nie wymaga żadnych nakładów konserwacyjnych, dzięki czemu redukuje koszty eksploatacji.

 

Wyższy poziom wszechstronności

 

Kompaktowa budowa ciągnika T5 Dynamic Command przenosi go na wyższy poziom wszechstronności. Minimalna wysokość całego ciągnika przy odpowiednim ogumieniu i w opcji z dachem o niskim profilu to zaledwie 2 695 mm, rozstaw osi  2490 mm, a kąt skrętu kół przednich 55o. Przez to ciągnik jest dynamiczny i zwrotny, wjedzie do prawie każdego budynku gospodarczego co jest ogromną zaletą przy wykonywaniu prac np. z ładowaczem czołowym.

 Nowoczesna przekładnia Dynamic Command™

 Ośmiostopniowa półautomatyczna przekładnia typu Powershift 24x24 Dynamic Command została stworzona z myślą o wysokiej wydajności. Posiada po 8 biegów w trzech zakresach, które odpowiadają najczęściej używanym biegom przy pracach polowych i w transporcie. Dzięki temu operator może precyzyjnie dobrać bieg ciągnika odpowiednio do zadania bez zmiany zakresu, co zwiększa wydajność pracy. Dedykowane sprzęgła do jazdy w przód i w tył zapewniają kontrolowane przenoszenie mocy nawet na stromych nachyleniach, podczas gdy zmiana zakresów jest całkowicie zautomatyzowana.  Przekładnia Dynamic Command pozwala na niemal natychmiastową zmianę kierunku jazdy, co idealnie się sprawdza przy intensywnych pracach wykonywanych ładowaczem i pozwala je wykonać szybciej i płynniej. W połączeniu z takimi funkcjami jak StartStop, które umożliwiają pracę min. z ładowaczem na niskich prędkościach bez użycia sprzęgła, zwiększa się komfort i wydajność, a zmniejsza zmęczenie operatora.

 

Nowy, niskoemisyjny silnik FPT NEF spełniający wymogi normy Stage V z technologią ECOBlue™ HI-eSCR2 o największej mocy w swojej klasie

 

Sprawdzony i niezawodny 4-cylindrowy silnik NEF, zaprojektowany przez FTP Industrial o pojemności skokowej 4,5 l cechują świetne osiągi i maksymalna moc od 110 do 140 KM - o 20 KM większa niż w aktualnie dostępnym modelu T5.120 ElectroCommand™.

Seria T5 Dynamic Command z silnikiem NEF, jest wyposażona w nowy, opracowany przez firmę FPT Industrial innowacyjny układ Hi-ESCR2, spełniający wymogi normy emisji spalin Stage V. To rozwiązanie dla neutralizacji spalin nie wymaga żadnych nakładów konserwacyjnych, dzięki czemu redukuje koszty eksploatacji.

Zajmuje on mało miejsca pod maską, zapewniając tym samym maksymalną widoczność. Kompaktowe wymiary, brak układu EGR i prosta konstrukcja zapewniają maksymalną niezawodność silnika.

 

Kabina Horizon™ o największej kubaturze zapewnia komfort, niezrównane pole widzenia i ergonomię w swej klasie

 

Ciągniki T5 Dynamic Command wyróżnia najlepsze środowisko pracy operatora w tej klasie maszyn, które zapewnia zaadaptowana z większej serii T6 kabina Horizon™. Unikalna przestronność, niski poziom hałasu 72 dB, wyśmienita ergonomia, nowoczesne i intuicyjnie obsługiwane elementy sterowania na podłokietniku SideWinder™ składają się na komfort obsługi. Najlepszą w klasie widoczność w każdym kierunku, osiągnięto dzięki jednoczęściowej szybie przedniej i dużej powierzchni przeszklenia kabiny. Szerokie pole widzenia potęgują panoramiczne lusterka boczne z regulowanym górnym segmentem, który zapewnia świetny widok drogi przy poruszaniu się z dużą prędkością. Dodatkowo w serii T5 DCT  istnieje możliwość opcji niskiego dachu, gdzie wysokość ciągnika przy odpowiednim rozmiarze ogumienia może wynosić niecałe 2,7 m i jest to jeden z najniższych ciągników w tej klasie na rynku.  Natomiast panoramiczne okno dachowe wraz z monolityczną szybą przednią i dużym przeszkleniem kabiny zapewnia niezrównaną widoczność w każdym kierunku oraz podniesionej łyżki, dzięki czemu ciągnik idealnie się sprawdza przy pracy ładowaczem czołowym.

 

Produkt oferowany jest na terenie całego kraju, poprzez profesjonalną sieć dealerską z zapleczem handlowym i serwisowym. Ciągnik T5 Dynamic Command stworzony jest do pracy na wielu płaszczyznach - na łąkach, w gospodarstwach uprawowych, przy transporcie, kultywacji gleby i pracach komunalnych.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…