Nowa hala produkcyjna New Holland - otwarcie w Płocku

29 wrzesień 2019
(0 Głosów)
Autor 
Otwarcie nowej hali produkcyjnej marki New Holland w Płocku fot. życierolnika.pl

12 września w płockiej fabryce CNH Industrial Polska odbyło się oficjalne otwarcie nowej hali produkcyjnej o powierzchni 19 tys. m2.

Produkowane są tam między innymi nowoczesne kombajny zbożowe New Holland serii CX5 i CX6 oraz prasy rolujące.

Związana z tym inwestycja Spółki opiewa na kwotę około 25 milionów dolarów (98,1 miliona zł) oraz 6 milionów dolarów (23,6 miliona zł), które przeznaczone zostały na renowację innych obiektów. W sumie inwestycja wyniosła około 31 milionów dolarów (ok. 122 miliony zł).

W niskim sezonie, codziennie, z fabryki wyjeżdża 5 nowych kombajnów i 7 pras rolujących. W wysokim sezonie, który trwa od stycznia do czerwca, montuje się nawet osiem kombajnów.

Oficjalne otwarcie hali połączono z obchodami 20-lecia marki New Holland w Polsce.

W uroczystym otwarciu wzięli udział znamienici goście: prezydent marki New Holland Agriculture Carlo Lambro, dyrektor marki New Holland Agriculture w Polsce Adam Sulak, dyrektor płockiej fabryki Giacomo Stella, ambasador Włoch w Polsce Aldo Amati oraz samorządowcy. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Liderzy na każdym polu”.

 

Nowoczesne kombajny serii CX5 i CX6

Kombajny serii CX5 i CX6 wyróżnia wiele elementów i możliwości modyfikacji, które pozwalają sprostać każdej sytuacji podczas żniw: stały lub samopoziomujący się kosz sitowy Smart Sieve™, układ Autofloat™ II, bogata gama zespołów żniwnych, w tym wysokowydajne, elastyczne zespoły żniwne, Varifeed™, a także możliwość wyboru pomiędzy rozdrabnianiem słomy i układaniem jej w pokosie.

Te cechy w połączeniu z najłatwiejszym w klasie przechodzeniem ze zbioru jednej rośliny uprawnej na zbiór innej i nowoczesnymi funkcjami automatycznymi, takimi jak system PLM, sprawiają, że kombajny CX5 i CX6 są idealnymi maszynami dla klientów, którzy wymagają maksymalnej elastyczności przy zbiorze wielu upraw, gospodarstw mieszanych, gospodarstw uprawowych średniej wielkości i firm świadczących usługi dla rolnictwa.

 

New Holland na świecie

Od 1895 r. firma New Holland Agriculture jest rzetelnym partnerem rolników i plantatorów na całym świecie, niezmiennie rozwijającym innowacyjne technologie rolnicze na przestrzeni pokoleń.

W 2006 r. uruchomiona została strategia Clean Energy Leader® [Lider Czystej Energii], której celem jest promocja paliw odnawialnych, czystych technologii silnikowych oraz praktyk rolniczych z zakresu zrównoważonego rozwoju.

Firma New Holland oferuje producentom upraw rynkowych, hodowcom inwentarza żywego, wykonawcom, winnicom oraz profesjonalistom zajmującym się pielęgnacją podłoża najszerszy wybór łatwych w obsłudze ciągników, kombajnów, urządzeń zbierających, pras, sprzętu do przeładunku, opryskiwaczy, urządzeń do orki, siewu i sadzenia, wraz z zaawansowanymi rozwiązaniami z zakresu rolnictwa precyzyjnego (Precision Land Management).

W Europie Marka obejmuje działalność firmy New Holland Construction, oferującej szeroki zakres maszyn budowlanych, takich jak ładowarki o napędzie ślizgowym, koparko-ładowarki i ładowarki teleskopowe, nadające się w szczególności do działań z zakresu rolnictwa i hodowli zwierząt.

 

CNH Industrial i New Holland w Polsce

Firma CNH Industrial prowadzi działalność w Polsce w Płocku (woj. mazowieckie) oraz Kutnie (woj. łódzkie), gdzie znajdują się dwa zakłady produkcyjne oraz ośrodki badawczo-rozwojowe zajmujące się przede wszystkim działalnością rolniczą, a w szczególności produktami New Holland.

Spółka jest obecna w Polsce, jako członek byłej Grupy Fiat, od wczesnych lat trzydziestych zeszłego stulecia. Bezpośrednie wejście firmy New Holland na polski rynek nastąpiło w 1998 r. wraz z powstaniem polskiej fabryki New Holland w Płocku, której sukcesy wywodzą się z ponad stuletniego doświadczenia stanowiącego schedę po poprzednim lokalnym producencie maszyn rolniczych, twórcy słynnych kombajnów Bizon.

 

Pierwszy kombajn rolniczy TC marki New Holland został wyprodukowany jesienią 1998 r. Od tamtej pory nieustannie trwa proces modernizacji zakładu, w ramach inwestycji CNH Industrial w rozwój produktów oraz nowe technologie. Tym samym krajowa fabryka w Płocku z powodzeniem funkcjonuje jako jedyny zakład produkujący kombajny rolnicze w Polsce, a z jej linii produkcyjnych zjechało już ponad 50 000 kombajnów TC, zasadniczo wpływając na ewolucję przemysłu rolniczego i gospodarkę, zarówno lokalnie, jak i globalnie.

 

W 2017 r. firma CNH Industrial rozszerzyła swoją działalność w Polsce dzięki przejęciu sektora rolniczego Grass and Soil spółki Kongskilde Industries oraz jej zakładu produkcyjnego w Kutnie. Nowa jednostka spółki opracowuje, produkuje i sprzedaje rozwiązania z zakresu maszyn rolniczych do orki, siewu oraz prac przy sianie w ramach różnych marek, m.in. Kongskilde, Överum, Howard i JF.

 

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…