Premiera maszyn budowlanych New Holland na Agro Show 2018 w Bednarach

28 wrzesień 2018
(0 Głosów)
Autor 
W trakcie wystawy New Holland po raz pierwszy zaprezentował lekkie maszyny budowlane Fot. New Holland

Charakterystycznych żółtych i niebieskich maszyn New Holland nie mogło zabraknąć także na jubileuszowej edycji wystawy Agro Show. W dniach 20-23. września br. przy pasie startowym lotniska w Bednarach, marka zaprezentowała całą gamę produktów ze swojego bogatego portfolio – począwszy od ciągników i maszyn towarzyszących, poprzez kombajny. Odwiedzający mogli zobaczyć także debiutujące w tym roku na rynku polskim maszyny budowlane.

Na tegorocznych targach Agro Show, New Holland zaprezentował sporo nowości. Wśród prezentowanych maszyn nie mogło zabraknąć także „klasyków” - maszyn, które od dawna nieustannie cieszą się zainteresowaniem wśród rolników.

- Na tegorocznej wystawie Agro Show w Bednarach prezentujemy kilkanaście naszych ciągników rolniczych - od najmniejszego o mocy 20 KM - Boomer 20 aż do modelu T8.410. Swoją premierę dla szerokiego grona odbiorców ma również ciągnik T6 Dynamic Command – mówi Łukasz Chęciński, Marketing Manager New Holland. - Pokazujemy również dwa kombajny, w tym pierwszy raz w Polsce jeden z naszych największych kombajnów rotorowych CR9.80, wyposażony w innowacyjny system IntelliSense, ułatwiający pracę, który ma za zadanie wyręczenie operatora z podstawowych zadań regulacyjnych maszyny. Oczywiście, są też maszyny towarzyszące w naszych barwach – wyjaśnia.

 

Premiera wielofunkcyjnych lekkich maszyn budowlanych dla rolnika

W trakcie tegorocznej wystawy New Holland po raz pierwszy zaprezentował lekkie maszyny budowlane. Co prawda na świecie producent miał już od dawna w swojej ofercie asortyment w tym segmencie, ale na rynku polskim jest to całkowita nowość. Co ważne – maszyny budowlane są dedykowane dla klientów z sektora rolniczego.

- To jest premiera nowego segmentu w naszym portfolio na polskim rynku. Uważamy, że jest duży potencjał i zapotrzebowanie w sektorze rolniczym na tego typu maszyny. Wciągu kilku miesięcy, na przełomie 2018 i 2019 roku, maszyny będą już mogły trafić do naszych klientów – zapewnia Łukasz Chęciński.

W niedalekiej przyszłości ofertę dealerów marki New Holland wzbogaci aż pięć linii lekkich maszyn budowlanych: minikoparki gąsienicowe, miniładowarki gąsienicowe oraz kołowe o sterowaniu burtowym, kompaktowe ładowarki kołowe, koparko-ładowarki i duże ładowarki kołowe. Na Agro Show rolnicy mogli zobaczyć trzy modele: miniładowarkę L218, koparko-ładowarkę B115C oraz kompaktową ładowarkę kołową W80C. Dwie ostatnie maszyny to modele o największym udźwigu i ciężarze roboczym.

 

Doświadczenie w produkcji maszyn budowlanych

Warto tu zwrócić uwagę na fakt, że w ciągu ostatnich 45 lat New Holland wyprodukował na świecie ponad ćwierć miliona miniładowarek o sterowaniu burtowym.

- Liczymy na to, że przyjmą się one również w Polsce. 20 lat doświadczeń z polskimi klientami pokazuje, że ich potrzeby stale rosną. Rolnicy oczekują od nas coraz bardziej specjalistycznych maszyn, które pomogą im również w przeładunku, transporcie, ale też w innych pracach w gospodarstwie. Przykładowo, koparko-ładowarka pomoże w wielu uniwersalnych działaniach, za pomocą nie tylko ładowacza przedniego, ale również koparki. Jest też możliwość podpięcia do tych maszyn innego sprzętu, np. młota, świdra, albo kosiarki – wymienia Tomasz Dembiński, Specjalista ds. Relacji z Klientem New Holland.

 

Innowacyjny system w najnowszym kombajnie

Dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszył się najnowszy kombajn CR9.80. Maszyna o imponujących gabarytach wyposażona jest w proaktywny system IntelliSense. Pozwala on na zwiększenie wydajności maszyny nawet o 20%. Dzięki zamontowanym na kombajnie czujnikom, system analizuje dane i sam na bieżąco reguluje konkretne ustawienia kombajnu.

- Często duże gospodarstwa mają problem z obsługą tak skomplikowanych i zaawansowanych technicznie maszyn. Brakuje kombajnistów z odpowiednim doświadczeniem i poziomem wiedzy. System InteliSense ułatwia pracę z maszyną i pozwala na maksymalne wykorzystanie jej potencjału nawet niedoświadczonym pracownikom. Cały proces ustawiania, regulacji kombajnu jest realizowany przez automatyczny system samouczący się. Jest to pierwszy na rynku proaktywny system dostępny w kombajnach – podkreśla Józef Dębski, Specjalista Produktowy ds. Kombajnów New Holland.  

 

Nowości wśród ciągników New Holland na Agro Show

Wśród wymienionych wcześniej ciągników, na Agro Show zostały zaprezentowany dwie tegoroczne nowości. Pierwsza, która miała swoją premierę na wiosnę, to ciągnik T4S, który występuje w trzech wersjach o różnej mocy: 55, 65 i 75 KM. Świetnie nadaje się on jako ciągnik do mniejszych gospodarstw lub maszyna pomocnicza w tych większych gospodarstwach.

Swoją premierę na wystawie rolniczej miał również traktor T6 z najnowszą skrzynią biegów Dynamic Command. Podczas targów Agritechnica w Hanowerze w 2017 roku model ten zyskał tytuł Maszyny Roku 2018. Nowa skrzynia biegów jest automatyczna, 3-zakresowa z ośmioma biegami zmienianymi pod obciążeniem, może pracować w trybie automatycznym lub manualnym.

Nowością były także prezentowane po raz pierwszy na targach Agro Show: kosiarki, zgrabiarki, przetrząsacze, pługi i kultywatory.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…