T6.160 Dynamic Command™ - nowy model ciągnika rolniczego w ofercie New Holland

20 listopad 2020
(0 Głosów)
Autor 
Nowy model T6 jest wyposażony w ekskluzywną przekładnię 24x24 Dynamic Command Fot. New Holland

New Holland Agriculture poszerza swoją renomowaną serię wszechstronnych ciągników T6 o nowy, 6- cylindrowy model - T6.160 Dynamic Command™.

Co wyróżnia nowość na rynku T6.160 Dynamic Command™

Jak informuje producent, ten wyjątkowy ciągnik łączy w sobie renomowany 6-cylindrowy silnik NEF z ekskluzywną technologią podwójnego sprzęgła i bezstopniową przekładnią pozwalając zwiększyć efektywność i wydajność. Wyróżniają go kompaktowe gabaryty, 2,6-metrowy rozstaw kół oraz dopuszczalna masa całkowita wynosząca 10,5 t.

- New Holland szczyci się chlubną tradycją w tym segmencie już od ponad 30 lat, gdy wprowadziliśmy do sprzedaży pierwszy kompaktowy ciągnik z 6-cylindrowym silnikiem - model 7810. Był to ciągnik pod każdym względem przełomowy, a nowy model T6.160 Dynamic Command nawiązuje do tej tradycji, będąc 6-cylindrową maszyną o kompaktowych wymiarach i niskiej mocy z silnikiem spełniającym wymogi normy Stage V i rozwiązaniami technicznymi zapewniającymi efektywność pracy – wyjaśnia Benjamin Davies, menadżer ds. marketingu ciągników serii T6 na rynku globalnym.

Obecnie seria ciągników T6 obejmuje dwa sześciocylindrowe modele z przekładnią Dynamic Command: znany już model T6.180 o mocy 145 KM i nowy T6.160 o mocy 135 KM, będący jedynym na rynku kompaktowym ciągnikiem z 6-cylindrowym silnikiem o mocy znamionowej poniżej 140 KM.

- T6.160 Dynamic Command posiada wszystkie zalety ekskluzywnej technologii podwójnego sprzęgła, która swoją premierę miała w latach ‘80 ubiegłego wieku w sporcie motorowym i przynosiła zwycięstwa na torze dzięki szybszej zmianie biegów. Klienci docenią pełną moc bez strat momentu obrotowego przy zmianie biegów i minimalne zużycie paliwa – dodaje Christel Diebolt, menadżer ds. marketingu produktu na rynku europejskim.   

Czytaj również >> Nowy kombajn New Holland CH7.70 Crossover Harvesting

 

Mistrzowskie połączenie: renomowany 6-cylindrowy silnik firmy FPT i ekskluzywna technologia podwójnego sprzęgła marki New Holland
Model T60.160 Dynamic Command posiada renomowany, mocny 6-cylindrowy silnik NEF o pojemności 6,7 l, który rozwija moc znamionową 135 KM i zapewnia dużą siłą pociągową, stabilną pracę silnika przy zmianach obciążenia i skuteczne hamowanie silnikiem przy jeździe z górki i podczas transportu.

Nowy model T6 jest wyposażony w ekskluzywną przekładnię 24x24 Dynamic Command, opracowaną we własnym zakresie przez markę New Holland. Innowacyjna konstrukcja z 8-stopniową zmianą biegów za pomocą przycisku przy użyciu technologii podwójnego sprzęgła i automatyczną zmianą 3 zakresów za pomocą przycisku zapewnia zawsze najlepszy bieg do wykonywanego zadania. Zaprojektowane pod kątem szybkiej zmiany biegów sprzęgła w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów zapewniają zawsze idealne przełożenie i ograniczają konieczność ingerencji ze strony operatora. Przekłada się to na wysoką wydajność i ograniczenie zmęczenia operatora.

Silnik NEF spełnia wymogi normy emisji spalin Stage V dzięki bezobsługowemu i wysoko wydajnemu układowi neutralizacji spalin SCR. W połączeniu z przekładnią Dynamic Command silnik podnosi poprzeczkę w zakresie sprawności i pozwala zredukować zużycie paliwa nawet o 9%.

 

Automatyzacja i ergonomia gwarantują płynną wydajność
Szereg automatycznych funkcji umożliwia wydajną pracę przez cały dzień. Wśród nich należy wymienić oferowany ekskluzywnie przez markę New Holland system regulacji prędkości jazdy II (GSM II), który został stworzony z myślą o zwiększeniu wydajności ciągnika poprzez automatyczne utrzymywanie ustawionej przez operatora prędkości docelowej przy jednoczesnej redukcji zużycia paliwa.

Inną funkcją zwiększającą wydajność jest inteligentne przełączanie zakresów, które zapewnia wybór właściwego biegu przy zmianie zakresu przy pominięciu biegów w zakresach, które zachodzą na siebie, dzięki czemu osiąga się szybkie przyśpieszenie i sekwencyjny wybór przełożenia.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…