Wjechał ciągnikiem w zaparkowany samochód i uciekł

15 wrzesień 2020
(0 Głosów)
Autor 
Ciagnik uderzył w zaparkowany samochód i uciekł z miejsca zdarzenia Fot.zycierolnika.pl/ ilustracyjne

Policjanci z KPP w Mławie zatrzymali kierowcę ciągnika rolniczego, który chwilę wcześniej uderzył w zaparkowany samochód marki Peugeot 307 w Dąbrowie. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia, ale policję wezwali świadkowie.

Do zdarzenia doszło około południa 13 września w Dąbrowie. Kierujący ciągnikiem rolniczym, przejeżdżając w pobliżu kościoła, uderzył w tył zaparkowanego przy ogrodzeniu samochodu marki Peugeot 307. Wewnątrz samochodu nikogo nie było. Kierowca ciągnika po zdarzeniu odjechał w kierunku krajowej siódemki. Policję powiadomili świadkowie kolizji.

Policjantom bardzo szybko udało się odnaleźć ciągnik rolniczy i ustalić kierującego. Okazał się nim 52-letni mieszkaniec pow. mławskiego. W momencie zatrzymania miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. W rozmowie z policjantami, tłumaczył że po pracy na polu wypił 3 piwa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

- Zgodnie z Kodeksem Karnym, art. 178a. § 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – przypominają policjanci z KPP w Mławie.

 

Oprac. Sabina Pietrek, źródło: KPP w Mławie

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…